Jak zorganizować przyjęcie dla rodziny i znajomych?

REKLAMA

Organizacja przyjęcia dla rodziny i znajomych to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Przygotowanie domu i poczęstunku oraz obsługiwanie gości w tracie imprezy potrafi pozbawić sił i radości z przebywania wśród najbliższych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na organizację przyjęcia w restauracji. Niemniej jednak, bez względu na to, gdzie będzie wyprawiana impreza, warto się do tego odpowiednio przygotować. Pytanie zatem, jak zorganizować przyjęcie w domu lub w restauracji?

1. Przyjęcia okolicznościowe – stwórz listę gości

Lista gości jest istotna nie tylko w przypadku organizacji przyjęcia w lokalu, ale także w domu. Dzięki temu będziesz wiedzieć dla ilu osób przygotować miejsca, a co za tym idzie, zapewnisz odpowiednią liczbę krzeseł, talerzy, kieliszków czy sztućców. Jeśli organizujesz przyjęcie w domu pamiętaj także, by zatroszczyć się o jednakową zastawę. Nawet elegancko przygotowany stół będzie bowiem prezentować się dość tandetnie, jeżeli talerze będą różnej wielkości i koloru lub każdy z gości dostanie sztućce z innego kompletu.

Przyjęcia okolicznościowe w restauracji są nieco łatwiejsze w organizacji. Nie musisz się tu martwić o liczbę krzeseł czy zastawę – o to zatroszczą się pracownicy lokalu. To duże ułatwienie, które pozwoli zaoszczędzić nie tylko sporo czasu i nerwów, ale nierzadko także kosztów, bowiem przyjęcia okolicznościowe nie są tak kosztowne jak się wydaje. Dlatego gdy ustalisz liczbę gości sporządź kosztorys i porównaj, ile wyniesie cię organizacja imprezy w restauracji, a ile w domu. Pamiętaj, że w przypadku lokalu nie musisz stale doglądać gości i martwić się, czy wszystkiego mają pod dostatkiem – o to zatroszczy się obsługa.

2. Określ budżet i zrób plan

Dobrze zaplanowany budżet pozwoli skupić się na rzeczach ważnych i zapobiegnie niepotrzebnej rozrzutności. Łatwo przepłacić kupując rozmaite dekoracje, alkohol czy jedzenie. Dlatego określ, ile jesteś gotów przeznaczyć na przyjęcie i działaj w oparciu o konkretny plan. Wypisz elementy, które chcesz, by znalazły się na imprezie i określ ich cenę. Zastanów się również, jakiego rodzaju jedzenie ma się pojawić: wegetariańskie, tradycyjne, a może włoskie? W ostatnim czasie to ostatnie cieszy się sporą popularnością – jest łatwe w przygotowaniu i stosunkowo niedrogie. Stanowi również ciekawe urozmaicenie dla typowego menu, które znasz na co dzień. Więcej inspiracji kulinarnych możesz znaleźć na stronie: http://www.szkutnia.waw.pl/pl/menu/ 

3. Dekoracje adekwatne do uroczystości

Odpowiednie dekoracje pozwolą poczuć gościom charakter imprezy, dlatego warto dobrać elementy pasujące do uroczystości. W przypadku imprezy w mieszkaniu lepiej jednak nie przesadzać z ilością ozdób, ponieważ całość może przytłoczyć i wprowadzić chaos. Najlepszymi dekoracjami, bez względu na rodzaj imprezy, są kwiaty, które zawsze dodają klasy i elegancji. Jeśli chodzi o salę restauracyjną, warto postawić na przytulność, w której goście będą czuli się swobodnie. Jednym z godnych polecenia lokali jest ta: http://www.szkutnia.waw.pl/pl/o_restauracji/ .

 

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki