Od kilku dni na samochodach zauważyć można powłokę z drobnego pyłu. Niestety to nie kwitnące rośliny są jego źródłem, ale napływ pyłu znad Sahary. Ten bardzo drobny piasek może być szkodliwy dla karoserii naszych aut, a jego pozbycie się nie jest tak proste, jak może się wydawać…

REKLAMA

– Jeśli nie chcemy przy myciu samochodu uszkodzić lakieru przede wszystkim należy cały samochód bardzo dokładnie spłukać wodą (najlepiej demineralizowaną) wysokim ciśnieniem, ze wszystkich naleciałości które są na lakierze. Następnie myjemy miękką łapką/gąbką metodą na 2 wiadra aby przypadkiem nie porysować lakieru piaskiem który znajduje się w zakamarkach karoserii – opowiada Dawid Rykaczewski z Prestige Garage – Salon Auto Detailingu.
Później należy dokładnie wysuszyć cały pojazd. Wskazanym jest też, aby po myciu samochodu nałożyć ręcznie twardy wosk. Wtedy mamy pewność, że lakier będzie odpowiednio chroniony, niezależnie od warunków atmosferycznych.
–  Jeśli chcesz w zdecydowany sposób zabezpieczyć samochód, zaaplikuj twardą powłokę ceramiczną. Jest to jedyne zabezpieczenie na które otrzymasz gwarancję trwałości nawet do kilku lat (!). Dzięki niej wydobędziesz głębie koloru, nabierze ona szklistości, uchroni od warunków atmosferycznych i drobnych uszkodzeń, a przede wszystkim nabierze bardzo silnych właściwości hydrofobowych. Sprawią one, że ani brud ani piasek ani inne osady nie przyczepią się bezpośrednio do lakieru. Uchroni to lakier od zarysowań, zmatowienia i częstego brudzenia się samochodu – zachęca Dawid Rykaczewski.
Salon Prestige Garage można znaleźć w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 59.
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki