REKLAMA

W obecnych czasach ludzie coraz więcej podróżują i często zmieniają miejsce zamieszkania. To sprawia, że wiele osób wysyła paczki za granicę. Część z nas ma znajomych porozrzucanych po całym świecie i im wysyła drobne upominki. Inni chcą mieć jak najwięcej swoich ukochanych rzeczy w nowym miejscu zamieszkania. W takiej sytuacji to właśnie wysłanie paczek okazuje się prawdziwym zbawieniem. Jednak przesyłki zagraniczne nadal wzbudzają wiele pytań i niejasności. Co warto wiedzieć na ich temat?

Co powinniśmy wiedzieć o pakowaniu przesyłki?

Właściwe pakowanie przesyłki to połowa sukcesu. Od tego, czy zrobimy to dobrze, zależy bardzo wiele. Dlatego warto odpowiednio podejść do tematu, aby później nie mieć żadnych problemów. Jeżeli wysyłamy paczki do krajów europejski, warto skorzystać z usług europaczka.pl, a będziemy naprawdę zadowoleni. Jednak jak właściwie powinniśmy zapakować naszą przesyłkę?

Na początku pamiętajmy, że musimy przestrzegać pewnych kryteriów. Najmniejsza paczka, jaką możemy wysłać przez serwis Europaczka powinna mieć wymiary 15x11x1, mowa oczywiście o centymetrach. Natomiast największa 120x60x60, a jej waga nie może przekraczać 30 kg. Pamiętajmy również, że dopuszczalna forma opakowania to karton oklejony taśmą, a inne przesyłki będą odrzucane. Jednak to nie koniec ważnych kwestii, musimy też zwrócić uwagę na to, jak pakujemy.

Jak właściwie spakować przesyłkę?

Należy zacząć od wyboru odpowiedniego kartonu, który powinien być czysty, odporny na wilgoć oraz dostosowany do ciężaru przesyłanego przedmiotu. To podstawa umożliwiająca nam prawidłowe zapakowanie. Warto też pamiętać, że karton nie powinien być wielokrotnie wykorzystywany. Jak już znajdziemy odpowiedni egzemplarz, to umieszczamy w nim dany przedmiot i wypełniamy puste przestrzenie, np. folią bąbelkową lub wiórami styropianowymi. Robimy to w taki sposób, aby zawartość nie mogła się przemieszczać. Tak zapakowaną przesyłkę można zakleić taśmą i będzie gotowa do wysłania.

Jak wysłać przesyłkę za granicę?

Towar mamy już odpowiednio zapakowany, teraz pozostała najważniejsza część, czyli wysyłka za granicę. Właściwie jest to banalnie prosta sprawa, z którą każdy z nas powinien sobie poradzić. Na początku tworzymy zlecenie w serwisie, po wykonaniu tej czynności otrzymamy numer, który należy nakleić na paczkę. Dzięki temu nasza przesyłka jest odpowiednio oznakowana i nie musimy się martwić, czy dotrze pod właściwy adres. Teraz pozostało nam jedynie dostarczyć ją do oddziału Europaczki lub zaczekać na zamówionego kuriera. To właściwie wszystko, teraz pozostało nam czekać na to, aż przesyłka zostanie doręczona do adresata. W międzyczasie możemy też śledzić przesyłkę – wystarczy, że wpiszemy jej numer w odpowiednim formularzu. Musimy też pamiętać, aby bardzo dokładnie wypełnić wszystkie kroki. Tylko to gwarantuje, że nasza przesyłka dojdzie cała i bezpieczna do adresata. Jednak jak widać, przygotowanie paczek zagranicznych nie różni się tych krajowych, więc nie ma się czego obawiać.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki