REKLAMA

Pozytywna historia pożyczkowa przydaje się niezwykle przy nowoczesnych warunkach naszej zdolności finansowej. Jeżeli bank lub firma pożyczkowa ma do czynienia z człowiekiem już spłacającym pożyczki regularnie i z ludźmi dopiero zaczynającymi przygodę z pożyczkami oczywiście zaufa bardziej pierwszemu podmiotowi.

Dlaczego tak się dzieje?

Instytucje finansowe po prostu na podstawie historii pożyczkowej klienta oceniają jego wiarygodność, możliwość długoterminowej współpracy, analizują szybko wniosek, nie ponoszą ryzyka utraty pożyczonych pieniędzy. Jeżeli zamierzasz w przyszłości kredytować niektóre potrzeby warto pozyskać pożyczki już w młodym wieku. To nie muszą być bardzo duże kwoty. Liczą się nawet regularnie spłacane chwilówki w wysokości tysiąca złotych. Spłacając takie zobowiązanie w terminie zauważysz, że banki komercyjne i inne instytucje finansowe podczas następnego cyklu współpracy spojrzą na ciebie o wiele lepiej niż na klienta bez jakiejkolwiek historii pożyczkowej.

W jaki sposób podchodzić do tworzenia pozytywnej historii pożyczkowej praktycznie?

Pamiętaj, aby swoje zobowiązania spłacać terminowo. Dlaczego to takie istotne? Jeżeli opóźniasz się ze spłatą kredytu to banki lub firmy pożyczkowe, w których masz długi wpiszą cię po prostu na czarną listę dłużników. W takim momencie instytucje finansowe patrzą na ciebie bardzo nieufnie i nie będą chciały z Tobą współpracować. Nie weźmiesz nawet w takich warunkach prostego kredytu konsumpcyjnego na zakup różnego rodzaju, droższego sprzętu. Biura Informacji Finansowej funkcjonują w Polsce bardzo skrupulatnie. Każda instytucja finansowa przed nawiązaniem współpracy z kredytobiorcą sprawdza jego dane właśnie w takich bazach. To ogranicza po prostu ryzyko nawiązania współpracy z kredytobiorcą. Źle wygląda brak jakiejkolwiek historii kredytowej oraz zła historia pożyczkowa. Warto te punkty sobie zanotować. Warto także podkreślić, że historia pożyczkowa to specyficzne narzędzie, które w niektórych przypadkach będzie mogło dać podstawę do obniżenia obniżyć koszty pożyczki.

Podsumowanie

Teraz powinieneś mieć już pełną jasność, że banki i firmy pożyczkowe cenią sobie wiarygodność, jaką oferuje kredytobiorca. Pozytywna historia pożyczkowa to potężna karta przetargowa podczas negocjowania warunków kredytowania różnych przedsięwzięć. Warto ten punkt zapamiętać i zadbać o wyrobienie właściwej historii.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki