Problem nadwagi oraz otyłości jest coraz bardziej powszechny wśród dzieci i młodzieży. Brak profilaktyki oraz odpowiedniej reakcji ze strony rodziców prowadzą do zaburzeń zdrowotnych. W wielu przypadkach pomocna okazuję się dopiero konsultacja u dietetyka.

REKLAMA

Statystki pokazują, że z roku na rok rośnie liczba uczniów zmagających się z nadmiernymi kilogramami. Rodzice dzieci, u których pojawia się nadwaga, często bagatelizują problem, zrzucają winę na okres dojrzewania lub w ogóle nie dostrzegają niepokojących symptomów. Przyczyną kłopotów są przede wszystkim nieprawidłowe nawyki żywieniowe, jak również brak kontroli nad tym, co dziecko zjada w ciągu dnia, a także przekarmianie młodego organizmu jeszcze w okresie niemowlęcym. W konsekwencji otyłe dzieci mają niższą samoocenę, narażone są na krytykę i wyśmiewanie przez rówieśników.

Najlepszym rozwiązaniem powinna być jak najszybsza reakcja ze strony rodziców. Dopasowanie odpowiedniej diety, pomocnej w unormowaniu wagi, nie jest jednak łatwym zadaniem. Kuracja odchudzająca musi bowiem uwzględniać dynamiczny proces wzrostu i rozwoju, który wymaga dostarczania wszystkich niezbędnych składników odżywczych, aby mógł on przebiegać prawidłowo. O poradę warto zatem poprosić dietetyka. Specjalista ustali dokładne przyczyny nadwagi, wskaże niewłaściwe przyzwyczajania i skomponuje jadłospis dopasowany do indywidualnych potrzeb. Nie warto czekać, aż dziecko „wyrośnie” ze zbędnych kilogramów, gdyż do tej pory może spotkać się z wieloma nieprzyjemnościami ze strony otoczenia. Lepiej zadbać o jego zdrowie i dobre samopoczucie jak najszybciej.

Największym problemem w walce z kilogramami u dzieci i młodzieży jest wyeliminowanie z diety kalorycznych produktów, takich jak słodycze, słone przekąski, wysokotłuszczowe fast foody oraz słodkie napoje gazowane. Młode osoby spożywają coraz więcej dań zawierających puste kalorie, a niekiedy nawet zastępują nimi podstawowe posiłki. – Przysmaki zawierające zbyt dużą ilość tłuszczów nasyconych (np. pizza, smażone mięso, chipsy), a także słodycze i napoje gazowane powodują zakwaszenie organizmu, przyczyniają się tym samym do problemów z układem trawienia, pogorszenia stanu skóry i włosów, a nawet apatii i nadciśnienia  mówi Aleksandra Mikulewicz, dietetyczka z Centrum Naturhouse w Jaworznie.

Na zaufanie i profesjonalizm dietetycy Naturhouse pracowali latami. Dziś, w nasze ręce powierza swoje problemy żywieniowe kilka milionów ludzi na całym świecie, bo wiedzą, że z nami odchudzanie nie musi być koszmarem. Przyjdź i się przekonaj!

Od 2012 roku Centrum Dietetyczne Naturhouse skutecznie odchudza w Jaworznie, przy ul. Grunwaldzkiej 39. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami pod numerem telefonu 606 123 344 lub za pomocą formularza on-line.

Punkt czynny jest w godzinach:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 12:00 – 20:00
Środa: 9:00 – 17:00
Czwartek: 8:00 – 16:00
Piątek: 7:00 – 15:00

Nie zapomnij polubić nas na FACEBOOKU, gdzie dodajemy wiele dietetycznych ciekawostek oraz organizujemy prawdziwe konkursy z fantastycznymi nagrodami:
https://www.facebook.com/NaturhouseJaworzno/

Naturhause

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki