Jak pielęgnować cerę tłustą i mieszaną?

REKLAMA

Prawidłowa pielęgnacja cery to podstawa! Dzięki temu opóźnimy procesy starzenia i będziemy zawsze świetnie się prezentować. Niestety wiele osób o tym zapomina. Przez lata zaniedbujemy podstawową pielęgnację, a później biegniemy do kosmetyczki z nadzieją, że szybko nas upiększy. Musimy pamiętać, że to nie jest takie proste. Jeżeli przez wiele lat zaniedbujemy naszą skórę, to później trudno będzie usunąć oznaki starzenia i inne niedoskonałości. Dlatego warto zawsze pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry. Jak więc dbać o cerę tłustą lub mieszaną?

Na początek oczyszczanie

Jeżeli chcemy mieć piękną i gładką skórę, musimy pamiętać o jej oczyszczaniu. Niektóre osoby myślą, że brak makijażu zwalnia ich z tego etapu pielęgnacji. Jednak to podstawowy błąd! Nawet jeżeli rezygnujemy z makijażu, to przez cały dzień na naszej skórze może pojawić się wiele zanieczyszczeń. W końcu przez cały dzień chodzimy w różne miejsca, a to sprawia, że na naszej skórze osiadają różne bakterie. Dlatego nigdy nie możemy rezygnować z oczyszczania skóry. W tym celu warto używać odpowiedniego preparatu do mycia twarzy. Świetnie sprawdzi się https://e-farm.pl/pl/p/BIODERMA-Sebium-Moussant-zel-do-mycia-DUOPACK-2x500ml/3049, który nie zawiera substancji podrażniających i jest bardzo łagodny dla naszej cery. To sprawi, że dokładnie oczyścimy skórę, ale jej nie zaszkodzimy.

Nie zapominaj o nawilżaniu

Osoby, które mają skórę tłustą lub mieszaną, często rezygnują z nawilżania. Obawiają się, że ich cera zacznie się świecić i źle prezentować. To kolejny często popełniany błąd! Musimy pamiętać, że nadmiar tłuszczu na skórze może być efektem braku wody. Często cera bywa jednocześnie przetłuszczająca się i sucha. Dlatego tak bardzo ważne jest jej nawilżanie, które zapewnia jej stabilizacje. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie kremy, aby jej za bardzo nie obciążyły, a przy okazji trochę zmatowiły. Należy też uważać na okolice oczu, gdzie lepiej nałożyć delikatniejszy preparat. Wszystko dlatego, że skóra w tym miejscu bywa bardzo wrażliwa.

Złuszczanie też bywa przydatne

Złuszczanie to praktyka, która pomoże nam się uporać z wieloma niedoskonałościami skóry. Nie trzeba tego robić codziennie, ale warto wykonywać około 2 razy w tygodniu. Szczególnie powinno się okazać, gdy ma się skórę wrażliwą. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Warto też pamiętać, że peelingów unikamy w przypadku stanów zapalnych skóry, trądziku i trądziku różowatym, ponieważ może o pogorszyć stan skóry. Nie wolno też łączyć preparatów złuszczających z retinolem, aby nie uszkodzić swojej cery. Pamiętaj też, żeby nie przesadzić z nadmiernym złuszczaniem! Jak rozpoznać, że przesadziłaś? W takiej sytuacji może pojawić się zaczerwienienie, łuszczenie oraz podrażnienia. Jeżeli zobaczysz takie objawy, z rezygnuj na jakiś czas ze stosowania preparatów złuszczających.

Zachowanie młodego i pięknego wyglądu to nie jest prosta sprawa. Codzienna pielęgnacja wymaga kilku standardowych działań, których nie wolno pomijać. Jeżeli będziesz się do nich stosować, to Twoja cera będzie się zawsze świetnie prezentować.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki