Przed rozpoczęciem prac remontowo-budowlanych niezbędne jest zabezpieczenie malowanych czy tynkowanych powierzchni. – Nie każda taśma nadaje się jednak do każdego materiału – wyjaśniają eksperci LUBAR z Oddziału Jaworzno.

REKLAMA

Przed przystąpieniem do pracy należy zbadać i ocenić rodzaj podłoża, które ma być chronione taśmą. Istotny jest również czas i temperatura, w której będzie przebywała taśma, oraz prawdopodobieństwo oddziaływania na nią promieni UV.

Taśma niebieska do powierzchni malarskich

Na powłokach malarskich należy użyć niebieskiej taśmy malarskiej marki Blue Dolphin Tapes. Przed jej przyklejeniem trzeba jednak odpowiednio przygotować podłoże. Powierzchnie pyliste, wykonane z materiałów gipsowych, należy przeszlifować i odpylić, a następnie zagruntować. W tym przypadku taśmy papierowe żółte się nie sprawdzą. Klej użyty do ich produkcji nie gwarantuje stabilności, a brak stabilności kleju powoduje uszkodzenia powierzchni.

Taśma tynkarska do zadań specjalnych

Na powierzchniach takich jak tynk, kamień, beton czy cegła należy stosować taśmy o dużej sile klejenia i wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Do takich powierzchni zaleca się oryginalną taśmę tynkarską.

Taśma zewnętrzna do stolarki okiennej

Trzeba pamiętać o zabezpieczaniu stolarki okiennej. Do takich powierzchni polecana jest taśma ochronna zewnętrzną marki Blue Dolphin Tapes. Należy także zwrócić uwagę, aby powierzchnie były suche i odtłuszczone. Ponadto na ramach i ościeżnicach pokrytych laminatem warto przeprowadzić test taśmy, gdyż laminaty mogą być bardzo delikatne.

Wszystkie produkty marki Blue Dolphin Tapes dostępne są w LUBAR Oddział Jaworzno.

Źródło i fot.: XL Tapes

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki