26 lutego Wodociągi Jaworzno złożyły do PGW Wody Polskie wniosek o korektę taryf za wodę i ścieki. Jeżeli zostanie zatwierdzony, w najbliższych latach zapłacimy za nie więcej, niż dotychczas. O ile wzrosną ceny?

Ceny wody wzrosną o 42 gr brutto za metr sześcienny, a cena ścieków o 90 gr brutto za metr sześcienny w 2019 roku

– Propozycja wodociągów to zmiana ceny wody o 42 gr brutto za metr sześcienny, a ścieków o 90 gr brutto za metr sześcienny w 2019 roku. W 2020 zmiana ceny wody może nastąpić o 28 gr brutto, a ścieków o 50 gr brutto. Natomiast w ostatnim roku obowiązywania taryfy, czyli w 2021 proponowana jest zmiana ceny wody o 29 gr brutto, a ścieków o 51 gr brutto – wylicza Wiceprezes ds. Finansowych Wodociągów Jaworzno Rafał Łabaj.

REKLAMA

Jak tłumaczy spółka, podwyżka ma zapewnić utrzymanie poziomu świadczonych usług, a także zabezpieczyć środki na realizację długoletnich zadań. Wodociągi planują w tym roku oddać do użytku inwestycję kanalizacyjną w Byczynie, której wartość wyniosła 26,5 miliona oraz przeprowadzić 18 milionową modernizację oczyszczalni. W planach jest również rozpoczęcie ponad 20 milionowej inwestycji w Dąbrowie Narodowej.

O tym, czy Wody Polskie przystaną na wniosek Wodociągów Jaworzno, przekonamy się na początku kwietnia.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki