XXXVII Dni Muzyki „Jeunesses Musicales” – koncert Renaty Przemyk

Koncert Renaty Przemyk zamknął tegoroczne Dni Muzyki „Jeunesses Musicales” 3 marca. Była to jak zapowiedział organizator „wisienka na muzycznym torcie”. Tytuł koncertu: Ya Hozna i The Best Of.

REKLAMA

Czy więc piosenki wybrane na koncert to te, które najbardziej podobają się wokalistce, czy te, które najbardziej podobaj się publice? Jesteśmy pewni, że to te same piosenki. – Nie była to loteria – mówi artystka. – Faktycznie sugerowaliśmy się tym, żeby to były piosenki, o których publiczność daje nam znak na koncertach i po koncertach i każdy inny sposób, że chcieliby ich słuchać wielokrotnie.

Wokalistka śpiewa teksty autorstwa innych artystów. Czy jednak się z tymi tekstami utożsamia, jak choćby z tekstem „Panienki z temperamentem”?. – Myślę, że można tak o mnie powiedzieć – mówi – Repertuar Kabaretu Starszych Panów jest wyjątkowy. Nie ze wszystkim można się utożsamić w 100 procentach. Kipi humorem i bystrością. Klimat jest tak wciągający, jest to tak błyskotliwe, że z dużą przyjemnością się z tym repertuarem mierzyłam.

W 2008 r. Renata Przemyk zadebiutowała jako aktorka. Czy ten romans ze sceną ma ciąg dalszy? – Trwa – mówi. – Jest to na przemian pisanie muzyki do spektakli teatralnych, a czasem zdarza się wystąpić na deskach.

Czy komponując muzykę artystka unika jak ognia słuchania czegokolwiek, żeby to coś się do jej muzyki nie wdarło? – Potrzebuję wejść w inny świat, w inny klimat, wyciszyć się – mówi -złapać przestrzeni wolnej od codziennych problemów. Muzyka się pojawia. Inspiracje się zdarzają, ale żeby broń Boże niczego nie zapożyczać.

Na koniec Renata Przemyk prywatnie. Do czego artystka ma słabość, do szpilek, a może do niezliczonej ilości torebek? – Tak po kobiecemu popadam w skrajności – zdradza. – Czasem będą to szpilki, czasem to będzie zacisze moje leśne, czasem święty spokój. Różnorodność jest najwieksza skłonnością.

Organizatorowi Dni Muzyki „Jeunesses Musicales” Teatrowi Sztuk gratulujemy udanego przedsięwzięcia. Było dokładnie tak, jak zapowiedział organizator, zadbano o bogactwo doznań muzycznych. Publika wyraźnie z doznań muzycznych była zadowolona.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki