The Metropolitan Opera i Multikino zapraszają na transmisję dzieła Georgesa Bizeta „Carmen”, która odbędzie się 26 marca o godz. 19:00 w wybranych kinach sieci Multikino.

REKLAMA

Spektakl transmitowany po raz trzeci. Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer Don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć przez to staje się dezerterem i bandytą. Gdy zostaje w końcu odrzucony przez niestałą w uczuciach Carmen, zabija ją. Met już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” wielki operowy przebój. Tym razem polscy widzowie zapewne wyjątkowo skoncentrują swoją uwagę nie na postaci tytułowej, ale na Micaëli i Don Josém, w których role wcieli się operowe małżeństwo: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna.

https://multikino.pl/wydarzenia/met-opera/met-opera-carmen

dyrygent: Louis Langrée reżyseria: Sir Richard Eyre scenografia i kostiumy: Rob Howell światło: Peter Mumford
Obsada: Clémentine Margaine jako Carmen Aleksandra Kurzak jako Micaëla Roberto Alagna jako Don José Alexander Vinogradov jako Escamillo

Przedstawienie z polskimi napisami będzie transmitowane w jakości obrazu HD i dźwięku DD Surround.

Czas trwania ok. 3 godz. 30 min.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz online na www.multikino.pl. Karnety tylko do nabycia w kasach kin. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób oraz bilety szkolne dla zorganizowanych grup szkolnych do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon.-pt. 9-17): https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/kontakt-rezerwacje-grupowe

Organizator: Multikino S.A.
Producent: The Metropolitan Opera HD Live Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl Cykl The Met Live in HD jest realizowany dzięki szczodremu finansowemu wsparciu jego fundatora, czyli The Neubauer Family Faundation. Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest, także Bloomberg Philanthropies. Transmisje w technologii HD są wspierane przez Toll Brothers.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki