Tęcza Błędów za mocna dla Victorii

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej powoli dobiega końca. Swój kolejny mecz kontrolny rozegrała drużyna Victorii 1918 Jaworzno. Dla jaworznian drużyna z Tęczy Błędów okazała się za mocna.

REKLAMA

Dzisiejszy sparing na sztucznej murawie przy Krakowskiej nie napawa optymizmem na przyszłość. Choć to mecze testowe, gdzie brane są pod uwagę różne rozstawienia na boisku, to jednak postawa drużyny mogła rozczarować. Gra toczyła się głównie po stronie gospodarzy, a nieliczne akcje skrzydłami nie przynosiły zamierzonego skutku. Już na początku spotkania gospodarze stracili pierwszą bramkę. Choć golkiper „Vici” zablokował strzał z wolnego, to na obronę dobitki wykonanej przez zawodnika gości nie było już szans. Przyjezdni napierali i już w 20. min zdobyli kolejną bramkę. Jakub Bujakiewicz wparował pod bramkę Tęczy. Kiedy „zatańczył” w polu karnym, wydawać się mogło, że wreszcie uderzy celnie na bramkę lub celnie dośrodkuje, ten atak jednak zakończył się wywalczonym rzutem rożnym, a jego wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. Dawid Madeja jeszcze nie raz mógł wyciągać piłkę ze siatki, ale na szczęście popisał się niezłymi interwencjami. Najpierw obronił strzał i dobitkę, potem jakimś cudem obronił strzał z głowy napastnika gości.

Druga połowa spotkania nie wyglądała lepiej. W bramce pojawił się zawodnik testowy, a w polu gry podstawowi gracze drużyny. Niemniej brakowało Mariusza Suwaja. Pierwszą udaną interwencję bramkarz zaliczył już w 58. min. Po rzucie rożnym piłka uderzona głową mogła wpaść do bramki, ale na szczęście przytomne zachowanie bramkarza udaremniło próbę podwyższenia wyniku. Swój czas miał też jeden z piłkarzy gospodarzy. Lewą stroną boiska mknął w kierunku bramki Tęczy. Będąc w niezłej sytuacji, uderzył piłkę. Jak się okazało, kąt, z którego strzelał był zbyt duży, co skróciło bramkarzowi linię obrony. W odpowiedzi drużyna gości wyprowadziła szybką akcję, po której padła kolejna bramka. Był to ostatni gol w tym spotkaniu, choć mogło ich być więcej. Bramkarz gospodarzy to wybronił strzał po ziemi, to wybronił kolejny w hokejowym stylu. Victoria zatem przegrał spotkanie trzema bramkami.

Victoria 1918 Jaworzno – Tęcza Błędów 0:3 (0:2)

Bramki: Aleksander Kijas 3′, Mateusz Skrzypek 20′, Łukasz Baran 80′

jargal

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki