sobota, 20 kwietnia, 2024

Szybkie pożyczki – jak to działa?

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneSzybkie pożyczki - jak to działa?

Szybkie pożyczki – jak to działa?

- Advertisement -

Może się nam zdarzyć taka przykra sytuacja, że zabraknie pieniędzy. Ten kryzys da się jednak szybko zażegnać, korzystając z szybkiej pożyczki online. Nim jednak to zrobimy, warto dowiedzieć się o niej jak najwięcej.

Szybka pożyczka niczym ożywczy haust powietrza

Pożyczka pozabankowa może być oferowana przez instytucje pożyczkowe bądź osoby prywatne. Coraz popularniejszy jest szczególnie sposób pożyczania online, bo wystarczy wypełnić wniosek kredytowy, by po krótkiej chwili otrzymać środki na konto. Bez zbędnych formalności, a pożyczka w 15 minut zasila nasz budżet.

Jak to możliwe?

To dlatego, że zasady działalności pozabankowych instytucji pożyczkowych regulowane są przez Ustawę o kredycie konsumenckim oraz Kodeks cywilny. Odnosi się to nie tylko pożyczek krótkoterminowych, które udzielane są przeważnie na mniejsze kwoty, ale również pożyczek ratalnych. Oczywiście, tak mało formalności to nierzadko wyższe opłaty niż w banku, ale i tu jest szansa na dobrą ofertę, bo na rynku jest mnóstwo firm, które ze sobą rywalizują, proponując lepsze warunki spłaty. Warto więc korzystać z różnych porównywarek pożyczek, aby dopasować optymalny wariant.

Szybka pożyczka gotówkowa jest więc niezwykle łatwo dostępna, a więc – jak wspomnieliśmy wcześniej – jeśli pieniędzy potrzebujemy “na już”, to możemy być pewni, że nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i to w kilka minut. Nie wygląda to jednak tak optymistycznie w przypadku wyższych kwot, ponieważ w takiej sytuacji firmy pożyczkowe – niczym banki – bardziej weryfikują pożyczkobiorcę, oceniając, czy faktycznie będzie on w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Szybkie pożyczki – najważniejsze ustalenia

  • Jeśli staramy się o szybką pożyczkę, to właściwie jedyne, co musimy zrobić, to złożyć elektroniczny wniosek w wybranej firmie pożyczkowej. Oczywiście, każda instytucja ma inne zasady i może stosować trochę odmienne kryteria w niektórych obszarach.
  • Niektóre na przykład zawsze weryfikują historię zdolności kredytowej klienta oraz wymagają zaświadczenia o zarobkach, w innych zaś oferowane są szybkie pożyczki bez BIK i KRD.
  • Zawsze jednak, niezależnie od tego, z jaką firmą mamy do czynienia, musimy spełnić elementarne wymogi: mieć ukończone 18 lat (czasem 21), posiadać dowód osobisty, konto bankowe, we wniosku zaś dodatkowo trzeba podać numer telefonu i adres mailowy.
  • Formularz wypełnijmy na spokojnie, uważnie wpisując dane, które muszą być zgodne ze stanem rzeczywistym. Po przesłaniu wniosku musimy chwilę odczekać na przelew, ale często nie trwa to dłużej niż kilka-kilkanaście minut.
  • Nim jednak ujrzymy go na koncie, sami musimy wpłacić symboliczną kwotę (najczęściej 1 zł) na konto bankowe pożyczkodawcy – służy to weryfikacji naszych danych.

Korzyści są ogromne, bo szybko i bez zbędnych formalności uzyskujemy bardzo ważną pomoc finansową. Nie musimy tracić czasu na wyjście z domu i wizytę w placówce, w której także nierzadko trzeba odczekać swoje (kolejki itd.). Niezwykle istotne też jest to, że instytucje pozabankowe nie wymagają od nas wielu informacji, co pozwoli nam w większym stopniu (niż w przypadku banków) zachować prywatność. Ze swojej strony jednak musimy – jeszcze przed wzięciem pożyczki – odpowiedzieć sobie na pytanie: czy zdążymy ze spłatą? Czy będziemy mieli z czego oddać? To bardzo ważne, aby niepotrzebnie nie wpędzić się w kłopoty związane z nieuregulowanymi zobowiązaniami.

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...