REKLAMA

Kancelarii prawnych znajdziemy na Śląsku niemało. Wielu spośród nas może jednak zastanawiać się nad tym, z czyich usług warto skorzystać, jeśli spotkają nas problemy natury prawnej. Ponadto, konsultacje z adwokatem w dalszym ciągu uchodzą za niezwykle kosztowne, a zatem zasadniczo niedostępne dla szarego Kowalskiego. Jak to naprawdę wygląda?

Nie tylko sprawy karne

Na początku warto podkreślić z całą mocą, że adwokat zabrze nie zajmuje się wyłącznie kwestiami związanymi z prawem karnym – takie zagadnienia mogą go wprawdzie najbardziej interesować, jednak jego codzienne obowiązki przeważnie rozgrywają się z dala od sali sądowej. W istocie, polscy adwokaci na co dzień doradzają swoim klientom głównie w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego czy prawa pracy – czyli wszędzie tam, gdzie zwykły obywatel czuje się niekompetentny wobec oplatającej go sieci procedur.

Dlaczego jednak warto skorzystać z porady prawnej? Głównie dlatego, że sprawa, która z pozoru wydaje się nam błaha, może niespodziewanie urosnąć do rangi prawdziwego problemu. Niedoczytana klauzula w umowie, pochopna sprzedaż nieruchomości, nieuregulowane kwestie spadkowe – wszystkie te codzienne czynności w pewnych kontekstach mają tendencję do przekształcania się w życiowe dramaty. Nie trzeba chyba dodawać, że tragedii dałoby się stosunkowo łatwo uniknąć, zasięgnąwszy opinii doświadczonego adwokata.

Niedostatki edukacji

W pewnym sensie to sami prawnicy są winni temu, że społeczeństwo tak opornie decyduje się nawiązywać z nimi zawodowe kontakty. Środowisko prawnicze podejmuje bowiem bardzo mało działań edukacyjnych, zmierzających do uświadomienia ludziom, jak wymierne korzyści mogą się wiązać z uzyskaniem profesjonalnej porady prawnej. A skoro edukacja szwankuje, nic dziwnego, że świadomość społeczna w tym temacie nie wzrasta.

Na szczęście, taki stan rzeczy również zaczyna się zmieniać. Przyczynia się do tego głównie rozwój internetu: coraz więcej prawników decyduje się np. prowadzić bloga, na którym szczegółowo tłumaczy charakter i zakres swojej pracy. Adwokat Zabrze staje się więc dostępny dla coraz szerszego grona odbiorców.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki