REKLAMA

Zaczynając przygodę z własną stroną internetową zapewne zastanawiasz się w jaki sposób ją stworzyć. Co trzeba zrobić, żeby strona nie tylko prezentowała się ciekawie, ale żeby pozwalała Ci pozyskiwać nowych Klientów i co najważniejsze żeby możliwe było swobodne zarządzanie jej zawartością.

Kreatory Stron – czy warto?

Kreatory to narzędzia, które pozwalają bardzo szybko uruchomić własną stronę internetową. To także niezwykle często rozważany wariant przez osoby zaczynające swoją przygodę ze stroną. Dlaczego? Przekaz marketingowy większości, jeśli nie u wszystkich producentów kreatorów stron jest praktycznie taki sam i można by go podsumować jednym zdaniem “Załóż piękną stronę w kilka minut i nie martw się, że nigdy wcześniej nie miałeś/miałaś z tym zagadnieniem cokolwiek wspólnego“.

To prawda. Korzystając z kreatorów stron jedyne czego potrzebujemy to umiejętność posługiwania się myszką i klawiaturą naszego komputera. Bardzo często mamy do wyboru pokaźną bibliotekę szablonów, a ich implementacja sprowadza się do kilku kliknięć. Jednak niewiele osób decydujących się na wykorzystanie kreatora stron zastanawia się nad tym jakie tak naprawdę możliwości otrzymuje i czy strona, którą stworzy przy użyciu tego narzędzia będzie faktycznie jego, czy na pewnym etapie rozwoju będzie można zabrać przygotowaną stronę i przenieść ją na inny serwer, czy będzie można swobodnie wdrażać własne strategie marketingowe, które wymagać będą takich, a nie innych narzędzi i funkcjonalności na stronie. O tych aspektach związanych z prowadzeniem własnej strony mało kto myśli. Mówimy sobie “jakoś to będzie”.

Z czasem okazuje się jednak, że ograniczenia nakładane przez kreator zaczynają nam coraz bardziej doskwierać, a zwiększenie jego możliwości w zakresie na jakim nam zależy albo nie jest możliwe, albo wymaga sporych opłat miesięcznych. Gdy znajdziemy się w tym punkcie dopiero wtedy zaczynamy rozumieć, że nasz wybór nie był dobrze przemyślany i musimy zrobić krok wstecz wracając do punktu wyjścia.

Instalacja własnego systemu CMS

Drugą ścieżką nad jaką się zastanawiamy to uruchomienie strony na jakimś systemie CMS. Pytanie jakim? Możemy zlecić wykonanie strony na systemie dedykowanym, albo systemie autorskim określonej agencji lub freelancera. Tu jednak pojawia się kolejny czynnik, nad którym warto się zastanowić. Decydując się na taki ruch trzeba liczyć się z tym, że w mniejszym lub większym stopniu stajemy się zależni od autora systemu CMS. Trzeba rozważyć czy taki układ nam odpowiada.

Możemy także uruchomić stronę na wybranym systemie CMS samodzielnie. Problem jednak w tym, że bardzo często wizja stworzenia strony w ten sposób zwyczajnie nas przeraża. Wydaje nam się, że to zdanie jest zarezerwowane tylko dla “wybrańców”, a więc osób, które ukończyły np. studia informatyczne. Mówimy sobie “to nie dla mnie, przecież ja kompletnie się na tym nie znam” i z miejsca odrzucamy taką możliwość.

Jednak nie taki diabeł straszny

W rzeczywistości ten z pozoru, skomplikowany proces, którego chcemy za wszelką cenę uniknąć okazuje się być równie prosty jak uruchomienie strony na kreatorze. Instalacja systemu CMS np. WordPressa zajmuje dziś 2-3 minuty i sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Do wyboru mamy dziesiątki tysięcy motywów graficznych z czego olbrzymia ilość to motywy całkowicie bezpłatne. Idąc dalej do naszej dyspozycji mamy tysiące rozszerzeń, które zwiększają możliwości strony przekształcając ją praktycznie w dowolny rodzaj witryny. Może się zdziwisz, ale swoją stronę na tym systemie CMS bez problemu przeobrazisz w niesamowity kreator stron. Sklep, serwis ogłoszeniowy strona wizytówka firmy, blog…? Nie ma problemu. To wszystko jesteś w stanie uruchomić samodzielnie bez skomplikowanej wiedzy informatycznej i wieloletniego doświadczenia na tym polu.

Kurs WordPress dla każdego

WordPress to obecnie najpopularniejszy system CMS na świecie. Korzysta z niego ponad 33% witryn, co oznacza, że co trzecia strona jaką oglądasz działa właśnie na bazie tego rozwiązania. WordPress to także niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie dające niesamowite możliwości rozwoju w dowolnym kierunku. Każdego dnia powstają setki nowych witryn wykorzystujących ten CMS.

Jednak pomimo wspomnianej prostoty wiele osób nie wykorzystuje w pełni potencjału tego systemu. Wynika to zazwyczaj z faktu, że nie przykładamy do tego większej wagi. N starcie naszym celem jest postawienie strony i wydaje nam się, że już sam fakt jej publikacji w sieci coś zmieni w naszym życiu, coś wniesie nowego do naszego biznesu. Prawda jest jednak taka, że tego typu podejście nie będzie się różniło niczym od uruchomienia strony w kreatorze: “Klik, Klik i gotowe” i podobnie jak tego typu strony uruchomione w kreatorze nie będzie przynosiło nam oczekiwanych korzyści. Aby tak się stało powinniśmy dobrze poznać możliwości systemu i nauczyć się je wykorzystywać w sposób świadomy. Dopiero takie podejście zwiększy szanse na sukces. Pytanie jednak jak się tego nauczyć?

Znajdź dobry kurs wordpress online. Nie angażuj się w szkolenia stacjonarne, bo nie tylko będą droższe, ale także wiedza jaką dzięki nim pozyskasz będzie bardzo ulotna. Po tygodniu, dwóch wiele informacji o pracy z WordPressem zwyczajnie uleci w niepamięć. W przypadku kursu online masz ten komfort, że do materiałów możesz wracać wtedy kiedy chcesz. Jeśli czegoś zapomnisz wystarczy po raz kolejny uruchomić dana lekcję i natychmiast wszystko staje się na nowo jasne.

Ważne jest również to aby kurs wordpress był możliwie aktualny. System jest nieustannie rozwijany więc nie ma sensu inwestować w kursy, które mają po 3 lata lub więcej. Zerknij na nowe szkolenie online: “Kurs WordPress dla początkujących“, gdzie znajdziesz ponad 24 godziny lekcji w formie video, które bazują na WordPressie 5.x, a więc już w wersji z nowym edytorem treści Gutenberg. Dokładny opis i program kursu znajdziesz klikając w powyższy link, a także na platformie poznajWP.pl.

Co da mi Kurs WordPress?

Przede wszystkim sprawi, że staniesz się całkowicie niezależny, a wszelkie ograniczenia nakładane przez kreatory przestaną mieć dla Ciebie znaczenie. Dobry kurs wordpress sprawi, że będziesz w stanie wykorzystać wszystkie możliwości tego rozwiązania. Stworzysz nie tylko piękną i funkcjonalną stronę, ale nauczysz się również jak przy jej pomocy skutecznie zwiększyć ilość Klientów, zapytań, rejestracji na stronie itd…

Autor o kursie

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki