REKLAMA

Czasem, odpalając grę na konsoli lub stacji PC, odnieść można wrażenie, że ogląda się i po części kształtuje dobry film akcji. Jeszcze niedawno wersje pudełkowe bez problemu mieściły wszystkie megabajty plików gry nawet na płytce CD. Obecnie byłby problem zmieścić niektóre z nich na nośnikach BlueRay, ponieważ pojawiły się już tytuły, których zapotrzebowanie na wolne miejsce na dysku przekroczyło 100 GB. Odżywa jednak moda na dawne szlagiery automatów do gier, których grafika poraża swoją topornością pikseli w 2D, ale grywalność i emocje dorównują często dzisiejszym strategiom, RPG czy popularnym FPSom.

Na czym grać?

Co prawda dostępne są emulatory do starych gier umożliwiające zabawę na nowoczesnym sprzęcie, jednak nie wszystkie gry da się w ten sposób uruchomić. W dodatku najlepiej jest móc znowu poczuć się jak dawniej przy automacie do gier. Sterowanie w tych starych produkcjach nie jest zbyt wymagające, dlatego swobodnie pogramy w dawne tytuły na konsolach, które są ogólnie dostępne. Konsola retro – powróć do czasów kultowych gier i znowu poczuj moc takich produkcji jak pierwsze Ninja Gaiden, Super Mario Bros czy Street Fighter. Któż nie uciekał dawno temu w Pac Man, albo nie oszczędzał żyć w Guerilla War? Jeżeli jednak brakowało okazji do poskakania pikselowymi ludzikami czy wyprzedzania kolejnych rywali na torach wyglądających jak narysowane przez kilkulatka, teraz jest okazja odkopać żywe dinozaury za pomocą takiego sprzętu jak konsola przenośna retro na medialove.pl, która przeniesie każdego w prehistoryczne czasy dwuwymiarowej rozrywki.

Legendy wiecznie żywe

Za sprawą konsoli retro odżyły emocje związane z takimi legendami jak Kung Fu, Zelda, Tetris i podobne tytuły, od których często zaczynali najwybitniejsi twórcy znakomitych gier produkowanych przez prawdziwych potentatów. Często są to pozycje znane i rozwijane do dziś lub których seria zakończyła się zupełnie niedawno.

Konsole retro pozwalają wrócić starym wyjadaczom do dawno zapomnianych pozycji, a młodszym graczom umożliwiły zapoznanie się z historią gier komputerowych sprzed wielu lat – takim, dzięki którym rynek gier rozwinął się do znanego im obecnie poziomu.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki