Jaworznianie z tytułami Mistrza Śląska w Boksie

Przez trzy dni Jaworzno mogło poczuć się stolicą boksu amatorskiego. Od 8 do 10 marca w Szkole Podstawowej nr 7 odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Boksie.

REKLAMA

Jak twierdzi prezes zarządu JKB Jawor Team Włodzimierz Kromka była to niemała gratka dla kibiców boksu. Można powiedzieć, że było to święto sportowe w mieście, bowiem do mistrzostw stanęło 160 zawodników z 25 klubów bokserskich. Jaworzno reprezentowali zawodnicy z JKB Jawor Team Jaworzno. Swojego zawodnika również wystawiła Akademia Boksu Roberta Gortata. Piątkowe zmagania bokserów miały charakter eliminacji. W sobotę zawodnicy starli się w półfinałach. Do finałowych walk, stoczonych trzeciego dnia zakwalifikowali się bokserzy Jawor Teamu, zakwalifikował się również jedyny wystawiony zawodnik z akademii.
W meczu otwarcia walk finałowych kadet Ksawier Blecharz (JKB Jawor Team) uległ na punkty Patrykowi Zającowi z KS Garda Gierałtowice.

Wśród juniorów Jaworzno miało swojego faworyta w wadze 75 kg, był nim Kacper Martyka (Akademia Boksu R. Gortata). Martyka wygrał przed czasem z zawodnikiem z Cieszyna – Łukaszem Sochackim. Tą walką zagwarantował sobie tytuł Mistrza Śląska oraz najlepszego juniora mistrzostw.

Walki młodzieżowców rozpoczęła walka w kat. 60 kg pomiędzy Dominikiem Harwankowskim (JKB Jawor Team) a Dawidem Posiłkiem (MOSM Tychy). Dla pięciokrotnego Mistrza Polski były to pierwsze starty w seniorach. Tym razem Harwankowski wywalczył tytuł Mistrza Śląska.

Bartłomiej Przybyła (JKB Jawor Team), startujący w kat. 64 kg wygrał walkę o tytuł mistrza z Marcelem Janickim (UKS Śląsk Ruda Śląska). Przybyła zdobył również Puchar Marszałka Województwa Śląskiego dla najlepszego zawodnika Jawor Teamu.

Finały walk seniorów w kat. 69, 75, 81 kg odbędą się w przyszły weekend w Rybniku. W Jaworznie bokserzy stoczyli walki półfinałowe. Finały kat. 91 i 91+ kg zakończyły mistrzostwa. W ostatniej walce zmierzyli się Krzysztof Włodarczyk (JKB Jawor Team) oraz Piotr Łącz ( SKB Beskid Dragon Bielsko-Biała). Włodarczyk, po jednym z trafionych ciosów przeciwnika, w pierwszej rundzie był liczony, ale nie pozostawiło to na nim większego wrażenia. Walka do końca była niezwykle zacięta i wyrównana. Na punkty wygrał zawodnik z Bielska-Białej. Choć decyzja sędziów mogła się nie podobać, to ona zawsze jest bezsprzeczna.

Trener JKB Jawor Teamu Jaworzno Arkadiusz Małek ma mieszane uczucia. Cieszą zdobyte tytuły i medale, ale wie, że zawsze mogłoby być lepiej. Teraz czekają przygotowania do Mistrzostw Polski.

jargal

Niebawem materiał wideo, a już teraz zapraszamy na obszerną relację zdjęciową:

- REKLAMA - Zewnętrzne linki