Jak przygotować działkę na wiosnę?

Początek kalendarzowej wiosny już za nami, pierwsze wyższe temperatury obudziły krokusy, leszczynę i fiołki. Już najwyższy czas zabrać się za prace na działce i w ogrodzie. Od czego zacząć?

REKLAMA

– Powinniśmy zacząć od opryskania roślin w naszym ogrodzie (…) kolejnym etapem jest zadbanie o nasz trawnik, który również jest ozdobą naszego ogrodu – mówi Dominika Dudka z centrum ogrodniczego.

To bardzo ważne by na wiosnę przyciąć odpowiednio drzewa i krzewy. To też odpowiedni moment na nawożenie i przekopanie ziemi pod siew.

Końcem marca można już wysiać te gatunki, które są odporne na niskie temperatury – bób, rzodkiewkę, jarmuż, wczesne odmiany marchwi albo szpinak. Jeśli chcemy rozpocząć uprawę bardziej wrażliwych roślin, pomidorów, papryki czy bakłażanów, śmiało możemy posiać je w doniczkach. Należy przytrzymać je na domowych parapetach, aż temperatury staną się bardziej stabilne.

Marzec bywa bardzo kapryśny i nie zawsze sprzyja pierwszemu wypoczynkowi czy pracom na działce. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ciepłych dni na pewno będzie coraz więcej.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki