Hejt, trollowanie, seksting. To jest karalne!

Złudne poczucie anonimowości to pokusa do popełniania przestępstw w internecie. Właśnie przed nimi ostrzegali młodzież organizatorzy debaty społecznej zatytułowanej „Cyberprzemocy mówię NIE”. 

REKLAMA

Na spotkanie zaprosili jaworznian Komenda Miejska Policji w Jaworznie, urząd miasta, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z Poznania i jaworznicki Wydział Nauk Społecznych. Prelegenci stanęli na scenie Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków i przybliżyli uczestnikom bardzo aktualny problem – zagrożenia i pokusy, jakie niesie ze sobą internet.

– Dzielimy się doświadczeniami, informujemy, ostrzegamy. Robimy wszystko co w naszej mocy, by w naszym mieście żyło się bezpieczniej – zapewnia asp. sztab. Michał Nowak, rzecznik prasowy KMP Jaworzno.

Podczas spotkania poruszono temat mowy nienawiści, relacji międzyludzkich w erze cyfrowej i cyberprzemocy. Przypadki tego typu przestępstw odnotowuje się także w Jaworznie.

– Najważniejsze jest podkreślanie cały czas, że drugiemu człowiekowi należy okazywać szacunek, szanować jego prawa i godność – mówi mł. insp. Krzysztof Kazek, KWP Katowice.

Jednym z najważniejszych przekazów był ten ostrzegający przed złudnym wrażeniem anonimowości.

Przewinienia, których znaczenie młodzież często bagatelizuje, grożą realnymi karami.

Przy okazji debaty zaprezentowano także ciekawą wystawę, której tematem był handel ludźmi.

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki