REKLAMA

Tak długo to na czekałeś, snując plany dotyczące aranżacji i oszczędzając na „większy cel”. Teraz nadszedł czas, by go zrealizować i wreszcie wyremontować mieszkanie tak, jak zawsze marzyłeś. Aby jednak wszystko poszło zgodnie z planem, powinieneś znaleźć dobrą firmę remontową i właściwie zaplanować współpracę – podpowiadamy, jak to zrobić!

Dokładnie sprawdź ekipę remontową

Choć wydawać by się mogło, że to rzecz oczywista i absolutnie podstawowa, bardzo często prześwietla się firmę remontową jedynie powierzchownie – z powodu pośpiechu czy też ogólnego zamieszania towarzyszącemu remontowi. Dopiero później okazuje się, jak wielki błąd w ten sposób popełniłeś.

Jak więc szukać dobrej ekipy remontowej? W tej branży najważniejsze są referencje – zacznij więc od sprawdzenia opinii o firmie. Uwaga – kieruj się jedynie „wartościowymi” komentarzami, które można łatwo sprawdzić. Co to oznacza w praktyce? Opinia pani Krysi o terminowości i solidności ekipy umieszczona na portalu, na którym treści nie są weryfikowane, może być w rzeczywistości komentarzem samego właściciela, szukającego naiwnych klientów – a zdjęcie pięknie wykończonej gresem łazienki to fotografia zapożyczona z Pinteresta innej firmy wykończeniowej, oczywiście bez jej wiedzy.

Szukając opinii na temat swojego fachowca, korzystaj jedynie ze sprawdzonych źródeł lub proś o kontakt do wcześniejszych klientów, którzy potwierdzą jego referencje. Możesz również od razu skorzystać z poczty pantoflowej i wybrać firmę polecaną przez znajomych lub rodzinę – zyskasz pewność, że rzeczywiście można na niej polegać.

Współpraca z firmą remontową – zacznij od ustalenia reguł

Czasy, kiedy mówiłeś fachowcom, czego potrzebujesz, a później nie mogłeś tego wyegzekwować, dawno minęły. Dzisiaj większość szanujących się firm remontowych stawia na jasne zasady i podpisuje z Tobą klasyczną umowę, w której określa zakres prac do wykonania, cenę za usługi, czas wykonania oraz informacje dotyczące ewentualnych reklamacji. W razie potrzeby masz więc wszystko w jednym miejscu, i to na piśmie. Zatrudniając fachowca do remontu mieszkania, nalegaj na sporządzenie takiego dokumentu – jeśli z kolei jest temu przeciwny, zastanów się, czy na pewno jest z Tobą uczciwy.

Warto wiedzieć

Pamiętaj o tym, że taka umowa chroni nie tylko Ciebie, lecz również drugą stroną. Podpisując ją, wykonawca zabezpiecza się chociażby przed tym, że nie zapłacisz mu ustalonej kwoty za wykonaną pracę lub też będziesz żądać od niego darmowych poprawek w sytuacji, gdy do usterki doszło ewidentnie z Twojej winy.

Kontroluj efekty, lecz nie pospieszaj

Ważne jest, aby zatrudniony fachowiec widział Twoje zaangażowanie i czuł, że kontrolujesz sytuację zamiast pozostawiać wszystko w jego rękach – w przeciwnym razie dotrzymanie terminów będzie graniczyło z cudem. Uważaj jednak, by Twoja kontrola nie przerodziła się w pospieszanie firmy przy pracy, gdyż nie wyniknie z tego nic dobrego. Dlaczego? Pamiętaj, że fachowiec dysponuje wiedzą budowlano-remontową, której Ty nie posiadasz – nawet mimo przeczytania wielu poradników na ten temat. Musisz więc zaufać mu w tym, że wie, co robi.

Naucz się korzystać z wiedzy zatrudnionej firmy i dyskutować z nią o swoich pomysłach, a dowiesz się, czy ich realizacji w ogóle jest możliwa. Najlepiej już na wstępie zabierz na spotkanie rzut mieszkania i opowiedz o tym, jaki jest Twój plan na aranżację. Podsuwanie nowych pomysłów wprowadzi niepotrzebny chaos, a nawet przedłuży czas remontu – a tego z pewnością chcesz uniknąć.

Chcesz łatwo znaleźć i kupić mieszkanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb i budżetu? Jest na to sposób! Przejdź do narzędzia NAVIDOM!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki