Dziennikarski debiut uczniów. Zobacz relację z “Dnia Przedsiębiorczości”

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Jaworzna uczestniczyli w środę w “Dniu Przedsiębiorczości”. Zorganizowano dla nich wizyty w różnych miejscach pracy na terenie miasta i okolic. Młodzież przyglądała się pracy policji, straży miejskiej, weterynarzy czy nauczycieli, a pośród odwiedzonych przez nich miejsc była także nasza redakcja. Zadaniem uczniów było samodzielne przygotowanie materiału dziennikarskiego, relacjonującego “Dzień Przedsiębiorczości”. Dzielnie zmierzyli się z wyzwaniem, a efekty prezentujemy w poniższym materiale…

REKLAMA

Dzisiejszego dnia młodzież z jaworznickich szkół ponadgimnazjalnych brała udział w “Dniu Przedsiębiorczości”. Odwiedzali swoje wymarzone stanowiska pracy, aby sprawdzić czy ich wyobrażenia pokrywają się z rzeczywistością.

Jednym z miejsc wybranych przez uczniów była Komenda Miejska Policji w Jaworznie.

– Gościmy dzisiaj uczniów różnych szkół z terenu Jaworzna. Zaznajmiamy ich z techniką pracy policjantów oraz ze służbą, jaką pełnimy na co dzień – tłumaczy asp. sztab. Michał Nowak, KMP Jaworzno. 

Mogli zobaczyć między innymi trudy pracę funkcjonariusza policji oraz technika kryminalistyki.

Uczniowie mieli szanse usłyszeć o strukturach organizacji, zobaczyć sprzęt policyjny a także osobiście doświadczyć pracy przy miejscu zdarzenia.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki