REKLAMA

W biurze WGN w Częstochowie doskonale wiemy, że nieruchomości nie bez powodu uważane są za dobrą inwestycję. “Domy nie bankrutują” – mawiają ludzie, którzy nie wahają się przed zakupem kolejnej atrakcyjnej działki, domu lub mieszkania. To się szybko nie zmieni.

 

Dlaczego biuro nieruchomości WGN w Częstochowie jest dobrym partnerem w inwestycjach?

Biuro nieruchomości WGN w Częstochowie jest dobrym partnerem w inwestycjach nie tylko ze względu na profesjonalną obsługę, ale przede wszystkim z uwagi na lokalizację. Częstochowa jest bowiem 13 miastem w Polsce pod względem powierzchni. To miejsce znane na całym świecie dzięki Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Co roku odwiedzają je setki tysięcy pielgrzymów, którzy zwiedzają miasto, dokonują zakupów, odwiedzają lokale gastronomiczne, czasem również nocują. Z tego powodu zakup mieszkania właśnie tutaj z myślą o organizacji noclegów jest dość popularną praktyką. Jakie jeszcze zalety ma ten region?

Zalety Częstochowy i okolic

Dodatkowymi atutami Częstochowy jako miejsca, gdzie warto zainwestować w nieruchomości, są:

  • położenie przy trasie A1,
  • preferencyjne warunki inwestowania w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która obejmuje również tereny w Częstochowie i okolicy,
  • położenie w malowniczej Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, wśród atrakcyjnych szlaków turystycznych.

Dzięki dużemu potencjałowi turystycznemu oraz dynamicznemu rozwojowi kulturalnemu i przemysłowemu w ostatnich latach Częstochowa jest coraz atrakcyjniejszym miejscem do życia i do inwestycji. Wpływ na wybór nieruchomości w Częstochowie ma również fakt, że miasto jest doskonale skomunikowane z całą Polską. Przez Częstochowę przebiegają drogi krajowe nr 1, 43, 46, 91 oraz wojewódzkie: 483, 491, 494, 706 i 908. Linie kolejowe to sieć wygodnych połączeń z każdym zakątkiem kraju. Transport autobusowy realizuje wielu przewoźników prywatnych, dzięki którym szybko i wygodnie można dotrzeć do Krakowa, z czego chętnie korzystają studenci, którzy nie zdecydowali się na żadną z częstochowskich uczelni. Najbliższe lotnisko międzynarodowe to Katowice-Pyrzowice, gdzie można dojechać w kilkadziesiąt minut. Miasto posiada również świetnie zorganizowaną komunikację miejską, co również podkreślają agenci nieruchomości. Dobra komunikacja to szansa na oszczędne i przyjazne środowisku dojazdy do szkoły i pracy komunikacją publiczną. To jedna z okoliczności, które mają niebanalny wpływ na jakość częstochowskiego powietrza.

Jeśli od lokali mieszkalnych znacznie bardziej interesują cię nieruchomości komercyjne, sprawdź ofertę portalu Komercja24!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki