REKLAMA

Mówi się, że starość to Panu Bogu nie wyszła. Jest to kompletną nieprawdą, która niestety sprawia że seniorzy są traktowani po macoszemu. Warto to jednak zmienić, nie tylko w kontekście własnych dziadków czy rodziców. Czy życie może zaczynać się po siedemdziesiątce?

 

Dziadek mówi „nie”

Dobrze znana sytuacja pozwala określić status osób starszych w naszym społeczeństwie. Oddanie (zwróćmy uwagę na samo słowo!) osoby starszej do domu opieki w Warszawie czy innym mieście, które takie usługi oferuje jest uznawane za brak miłości. Z drugiej strony, właśnie z tego powodu, wielu seniorów nie zgadza się na takie zmiany i woli samotnie pozostać we własnym domu. A dzieje się tak ze stratą dla każdego.

Z seniorami trzeba uczciwie

Nie ma sensu oszukiwać i kłamać. Starsi ludzie to normalnie obywatele, którzy mają swoje prawa i wymagania. Oczywiście, wiele kwestii nie domaga w ludzkim organizmie, ale to właśnie zatrzymanie się w rozwoju i myślenie tylko o śmierci sprawia, że ludzie się starzeją. Nie ma barier, których nie moglibyśmy pokonać, a starzenie może być wyjątkowym okresem w życiu. Wystarczy o niego zadbać.

Miejsce, gdzie odzyskają wigor

Nie ma się co oszukiwać – starszym ludziom sił nie przybywa. Jednak nie musza być skazani na samotność do końca swoich dni. Dlatego dom opieki w Warszawie czy innym mieście jest tu niezwykle dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim zapewnia właściwą opiekę i rozrywkę, a tego – rozwoju mózgu, dodatkowych bodźców – starszym osobom najbardziej brakuje.

Sens życia? Na starość go dostrzeżesz!

Całe życie pracujemy, a gdy przestajemy, zaczynamy czuć się niepotrzebni. Tymczasem to najlepszy moment w życiu. W końcu mamy czas na przyjemności, zabawę, oddawanie się swoim pasjom i dzielenie się tą radością z innymi. Dlatego nie ma sensu być zamkniętym na domy opieki czy inne tego rodzaju placówki. To miejsce, w którym możemy dalej rozwijać swoje pasje, bez uszczerbku na zdrowiu. Przebywanie wśród ludzi w starszym wieku może wyjść nam tylko na plus!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki