Niewiele osób jest w stanie sobie przypomnieć, jak dokładnie wyglądało centrum naszego miasta przed przebudową ul. Grunwaldzkiej oraz budową C.H. Galena.

REKLAMA

Kilka miesięcy temu w centrum naszego miasta rozpoczęto budowę nowej inwestycji – Centrum Integracji Transportu. Spowodowało to chwilowe zastąpienie zatok autobusowych drewnianymi podestami, które ułatwiają wsiadanie do autobusów oraz pojawienie się betonowych konstrukcji. Po zakończeniu budowy będą one nie tylko pełnić funkcję nowych wiat przystankowych, ale także punktu usługowego, z kawiarenką, salonikiem prasowym oraz toaletami.

Pierwsze co można dostrzec patrząc na zdjęcie z 2009 roku to pustka. Tereny, które w tamtym czasie zaczynały być dopiero równane, dzisiaj zajmuje C.H. Galena, deptak, a także pomnik przedstawiający górników pracujących przy prowizorycznym “Biedaszybie”.

Na zdjęciu z br. pierwszy plan zajmuje betonowy szkielet Centrum Integracji Transportu oraz zatoka autobusowa z tymczasowym podestem. W tle można również zauważyć gmach C.H. Galena.

foto: P. Grzegorzek
2009 r. foto: P. Grzegorzek
2019 r. foto: P. Grzegorzek

#10YearChallenge to nowy cykl, który raz w tygodniu będzie się pojawiał zarówno na portalu jaw.pl jak i w gazecie Co Tydzień. Za każdym razem będziemy publikować wygrzebane z naszego archiwum zdjęcie z 2009 r., które zestawimy z fotografią przedstawiającą stan obecny.

Jeżeli macie jakieś ciekawe zdjęcia z 2009 r., którym chcecie się podzielić, wyślijcie je do nas na portal@jaw.pl

NU

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki