ZSP 3 przeciw hejtowi i mowie nienawiści w sieci

Pod nazwą “Bezpieczny Internet” odbyła się 5 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie konferencja, która miała na celu zwracanie uwagi młodzieży m.in. na problem uzależnienia od internetu.

REKLAMA

Chcemy zwrócić młodzieży uwagę na to, jakie są zagrożenia w sieci i jak mogą sie przed nimi bronić. – powiedziała Monika Luchowska, nauczyciel ZSP 3.

Kolejną kwestią, jaką podnieśli organizatorzy jest zjawisko hejtu, mowy nienawiści w sieci.

Ten problem istnieje w każdym mieście. Czy to po wypadku samochodowym, czy po ostatnim zabójstwie prezydenta Gdańska, komentarze w Internecie pojawiają się w każdym mieście. Dzisiaj młodzież, dorośli czuja się troszkę anonimowi w sieci, mimo że się podpisują imieniem i nazwiskiem. Ale publikowane są takie treści, które nigdy nie powinny w sieci zaistnieć. – powiedział Sebastian Pycia, specjalista ds Internetu.

Problem ma charakter globalny. Dlatego uświadamianie internautów, że wszystko, co zapisane w sieci, tam pozostaje jest zadaniem niezwykle ważnym. Istotna jest również świadomość, że po drugiej stronie też zawsze siedzi człowiek.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki