REKLAMA

Żeby zadbać o to, by skóra twarzy wyglądała pięknie i promiennie nie zawsze trzeba iść od razu do kosmetyczki. Najpierw lepiej przyjrzeć się swoim codziennym nawykom. Być może wystarczy zaopatrzyć się w inne żele do twarzy, mleczka, toniki i kremy, a od razu zauważy się różnicę.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niewiele trzeba, by skóra odzyskała blask. Wśród usług kosmetycznych, te związane z dogłębnym oczyszczaniem twarzy cieszą się ogromną popularnością. Jednak o to, by skóra była zdrowa, można dbać każdego dnia. Wystarczy wybrać dobry kosmetyk i starannie go użyć. Jeśli do tej pory pojawiały się na tym polu uchybienia, najwyższy czas to zmienić!

Jak dobrze wybrać żele do twarzy i inne kosmetyki oczyszczające?

Kosmetyków do mycia i demakijażu jest bardzo dużo. Najczęściej stosuje się żele do twarzy, mleczka do demakijażu, pianki do mycia i płyny micelarne. Każdy z produktów spełni swoje zadanie, pod warunkiem, że jest dobrany do konkretnego typu cery. Mają one inne składniki i używa się ich inaczej. Bez względu na to, który preparat warto zastosować, trzeba dokładnie czytać etykiety i weryfikować, czy jest dobry skład.

Żele do twarzy będą odpowiednie dla osoby, która ma cerę tłustą, pojawiają się na niej krostki i zaskórniaki. Często zaleca się je dla cery trądzikowej. Pianki są delikatniejsze w działaniu i może po nie sięgać ktoś ze skórą mieszaną i normalną. Mleczka są dosyć uniwersalnym kosmetykiem. Będą odpowiednie dla cery mieszanej, normalnej i suchej. Następne są płyny micelarne, które działają najdelikatniej i nie naruszają bariery ochronnej skóry. Sprawdzą się na przykład przy skórze wrażliwej. Można się jeszcze spotkać z płynami dwufazowymi, które z kolei pomogą uporać się z makijażem, nawet wodoodpornym.

Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Kiedy mamy kosmetyk dopasowany do potrzeb skóry, trzeba przyjrzeć się, czy korzystamy z niego prawidłowo. Oczyszczanie twarzy robi się dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Wieczorne oczyszczanie jest niezbędne, aby skóra oddychała i była świeża. Natomiast rano są na niej zanieczyszczenia po nocy – gruczoły łojowe pracują cały czas. Oczyszczanie zaczyna się od okolic oczu. Trzeba je przemywać delikatnie z użyciem odrębnych preparatów. Kosmetyki do oczyszczania oczu są znacznie delikatniejsze. Używając pianki lub żelu do twarzy, najlepiej najpierw zwilżyć skórę wodą przegotowaną lub mineralną, a później delikatnie rozprowadzić kosmetyk. W przypadku mleczka lub płynu micelarnego niewielką ilością nasącza się płatek kosmetyczny i rozprowadza na twarzy.

W dalszej kolejności koniecznie trzeba sięgnąć po tonik. Usunie resztki zanieczyszczeń i przywróci skórze neutralne pH. Należy go użyć przy każdym zabiegu oczyszczania twarzy. Skóra jest czysta wtedy, kiedy płatek z tonikiem jest całkiem czysty. Na tak przygotowaną skórę nakłada się krem pod oczy i do twarzy. Poza codziennym oczyszczaniem trzeba zaopatrzyć się w dobry peeling, który także będzie różny, w zależności od typu cery.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki