Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie po raz trzynasty było organizatorem Mistrzostw Jaworzna Szkół w Siłowaniu na Rękę. W organizację zawodów włączył się „FUD-MEN” spółka jawna oraz Federacja Armwrestling Polska, którzy ufundowali znaczącą część efektownych nagród rzeczowych. Na starcie stanęło niemal 150 uczennic i uczniów reprezentujących jaworznickie szkoły podstawowe oraz ponadgimnazjalne. Po obowiązkowym ważeniu, które miało miejsce od godziny 8.45 pod okiem licencjonowanych sędziów posiadających uprawnienia Federacji Armwrestling Polska Tomasza Szewczyka, Marcina Molendy oraz Mariusza Grochowskiego przystąpiono do rywalizacji w siłowaniu na rękę.

REKLAMA

Impreza stała na wysokim poziomie sportowym i cieszyła się sporym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczestników, ale również publiczności. Rywalizowano w następujących kategoriach wagowych:

I Szkoły podstawowe dziewczęta kategoria open na prawą rękę, chłopcy kategorie do 60 kg, do 75 kg oraz powyżej 75 kg na prawą rękę. Dodatkowo najlepsza czwórka z każdej kategorii miała prawo rywalizować w kategorii open na lewą rękę.

II Szkoły ponadgimnazjalne dziewczęta kategoria open na prawą rękę, chłopcy kategorie do 60 kg, do 80 kg oraz powyżej 85 kg na prawą rękę. Podobnie jak w przypadku gimnazjów najlepsza czwórka z każdej kategorii rywalizowała w kategorii open na lewą rękę.

W trakcie mistrzostw prowadzona była również klasyfikacja drużynową wśród szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, pucharami oraz statuetkami które wręczali Najsilniejszy Człowiek Świata 2012 roku w Armwrestlingu, prezes FUD-MEN sp. jawna w Jaworznie Lucjan Fudała, zastępca dyrektora MCKiS ds. sportu Dariusz Chrapek, przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Jaworznie Mariusz Kowalski, przewodniczący Komisji Rozwoju i Przeciwdziałania Bezrobociu Janusz Ciołczyk oraz dwunastokrotny mistrz Polski w armwrestlingu, wicemistrz Europy z 2018 roku w tej dyscyplinie, wiceprezydent Federacji Armwrestling Polska Mariusz Grochowski.

Wyniki:

Klasyfikacja drużynowa Szkoły Podstawowe

1. SP nr 13
2. SP nr 6
3. SP nr 11

Klasyfikacja indywidualna

Szkoły Podstawowe

I. Dziewczęta kategoria open

1. Gabriela Żbik-SP 11
2. Klaudia Piętak-SP 11
3. Julia Tarasek- SP 18

 

II. Chłopcy 60 kg
1.Dominik Sobos SP 5

2.Piotr Rapacz SP 10
3.Patryk Goleń SP 20

III. Chłopcy 75 kg
1. Marcel Skalny SP 13
2. Mateusz Fudała SP 18
3. Damian Pilarczyk SP 13

III. Chłopcy + 75 kg
1. Dawid Sapeta SP 8
2. Adrian Pytel SP 12
3. Dawid Ciszek SP 13

IV. Chłopcy open

1.Dawid Sapeta SP 8
2.Marcel Skalny SP 13
3.Dawid Ciszek SP 13

4. Adrian Pytel SP 12

Klasyfikacja drużynowa Szkoły Ponadgimnazjalne
1.I LO
2.ZSP nr 2
3.CKZiU

Klasyfikacja indywidualna

Szkoły Ponadgimnazjalne

I. Dziewczęta kategoria open
1.Anna Przybysz ZSP 3
2.Julia Czopek I LO
3.Maria Grabska I LO

4.Karolina Sojka ZSP 2

II. Chłopcy 60 kg
1.Łukasz Jasiński CKZiU
2.Kacper Bednarczyk ILO
3.Rafał Jazowski ZSP 3

III. Chłopcy 80 kg
1. Łukasz Kopyść ZSP 3
2. Daniel Oblizajek CKZiU
3. Konrad Cieślik ZSP 2

III. Chłopcy + 80 kg
1. Łukasz Kossobudzki ZSP 2
2. Wojciech Hypsior II LO
3. Kacper Roter I LO

IV. Chłopcy open

1.Łukasz Kosobudzki ZSP 2
2.Łukasz Kopyść ZSP 3
3.Dawid Pawlik I LO

Organizatorzy składają podziękowanie za pomoc „FUD-MEN” spółka jawna w Jaworznie oraz Federacji Armwrestling Polska za pomoc przy organizacji mistrzostw. Zawodnicy którzy zajeli miejsca 1-4 zakwalifikowali się do Mistrzostw Województwa śląskiego w Siłowaniu na Rękę.

 

 

 

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki