W piątek uczniowie śląskich szkół rozpoczęli ferie. Jeśli na zimowy wypoczynek wybieracie się za granicę, koniecznie pamiętajcie o zabraniu ze sobą dowodu osobistego czy paszportu. 10 lutego czasowo przywrócono kontrolę graniczną.

REKLAMA

Jak poinformował Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu, od 10 lutego na granicy wewnętrznej w całym kraju przywrócono kontrolę graniczną. Ta sytuacja potrwać ma jeszcze do 16 lutego. Co jest powodem tej czasowej zmiany?

– Powodem jest odbywające się w przyszłym tygodniu w Warszawie „Spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”- informuje w komunikacie na stronie internetowej Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

Ci, którzy zdecydowali się wykorzystać zimową przerwę w nauce do wyjazdu za granicę, powinni pamiętać o posiadaniu ważnych dokumentów – paszportu albo dowodu osobistego.

– Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach – instruuje śląska Straż Graniczna.

W województwie śląskim są 62 takie miejsca. Dokładny ich wykaz możecie znaleźć TUTAJ.

Warto pamiętać o tym, że przekroczenie granicy w miejscu do tego niewyznaczonym jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości 500 zł.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki