The Bill zagrali w Klubie Relax

Znawcy tematu twierdzą, że The Bill to legenda polskiego punk rocka. Jak prezentują się na scenie można było się przekonać 17 lutego w Klubie Relax. Zespół z małymi przerwami gra od 33 lat.

REKLAMA

Jak zmieniał się punk rock i czy teksty zespołu w tym czasie wyraźnie się zmieniały – pytamy muzyków?

Jeden z teledysków zespołu na YouTube poprzedza reklama aspiryny. Wydaje się więc, że punk rock biznesowi się nie oparł.

Ponownie odwołajmy się do opinii wielkich znawców. Punk, wedle nich, to nie tylko muzyka, to ideologia i sposób myślenia. Co na to muzycy z The Bill?

Na jaworznickim koncercie pojawiła się grupa punków jak się patrzy czyli z tzw. irokezami, ale stawianych nie na piankach a na mieszance cukru z piwem. Pewnie istnieją tacy, którzy na fanów punk rocka przychylnie nie patrzą. Tych zaskoczymy pewnym wpisem po teledyskiem zespołu. Brzmi tak: studia lekarskie skończone, ale piosenka w słuchawkach brzmi nadal. Tak więc fani punka bywają dobrze wykształceni.

Co do aktualności tekstów odwołajmy się do piosenki „Centrum wynalazków”, a tam taka zwrotka: Nowe wciąż pomysły, centrum działa sprawnie, Kiedyś zeszło do podziemia, teraz działa jawnie.

Wypisz wymaluj współczesność, a przecież tekst z 1996 roku.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki