Stypendia sportowe rozdane

W 2019 roku prezydent przyznał stypendia sportowe dla 39 zawodników, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe. Na ten cel przeznaczono w budżecie 390 tysięcy złotych.

REKLAMA

O stypendium mógł się ubiegać zawodnik – członek klubu sportowego, mającego siedzibę w Jaworznie – uprawiający dyscyplinę sportu zaliczaną do programu igrzysk olimpijskich oraz osiągnął wysoki wynik sportowy w dyscyplinach indywidualnych lub zespołowych.

Stypendia Sportowe Miasta Jaworzna przyznano zawodnikom uprawiającym: lekkoatletykę, boks, judo, podnoszenie ciężarów, szermierkę, I lige piłki siatkowej, II ligę koszykówki mężczyzn.

Stypendium będzie wypłacane przez okres 12 miesięcy dla zawodników uprawiających sporty indywidualne oraz 5 miesięcy (od stycznia do maja) dla zawodników gier zespołowych. Kwoty przyznanych stypendiów wahają się od 300 zł do 3405,00 zł (301.760,00 zł – pozostało 88.240,00 zł na stypendia dla dyscyplin zespołowych od sierpnia do grudnia).

Stypendia otrzymali:
1. Wiktor Macek – I Liga siatkówki mężczyzn,
2. Jakub Grzegolec – I Liga siatkówki mężczyzn,
3. Karol Borończyk – I Liga siatkówki mężczyzn,
4. Paweł Żeliński – I Liga siatkówki mężczyzn,
5. Przemysław Gepfert – I Liga siatkówki mężczyzn,
6. Mateusz Pietras – I Liga siatkówki mężczyzn,
7. Sebastian Bartecki – I Liga siatkówki mężczyzn,
8. Sebastian Dusiło – II Liga koszykówki mężczyzn,
9. Łukasz Majchrowski – II Liga koszykówki mężczyzn,
10. Dawid Grochowski – II Liga koszykówki mężczyzn,
11. Daniel Goldammer – II Liga koszykówki mężczyzn,
12. Jacek Wróblewski – II Liga koszykówki mężczyzn,
13. Radosław Lemański – II Liga koszykówki mężczyzn,
14. Dawid Boryka – II Liga koszykówki mężczyzn,
15. Michał Roszkowski – II Liga koszykówki mężczyzn,
16. Michał Brzozowski – II Liga koszykówki mężczyzn,
17. Alicja Włodarczyk – lekkoatletyka – biegi,
18. Patrycja Włodarczyk- lekkoatletyka – biegi,
19. Ewa Brych-Pająk – lekkoatletyka – biegi,
20. Zbigniew Kalinowski – lekkoatletyka – biegi,
21. Patrycja Haręza – szermierka,
22. Mateusz Proksa – szermierka,
23. Robert Studziżba – podnoszenie ciężarów,
24. Klaudia Simsak – boks,
25. Ewa Białas – boks,
26. Dominik Harwankowski – boks,
27. Patryk Tandecki – boks,
28. Ksawier Blecharz – boks,
29. Bartłomiej Przybyła – boks,
30. Szymon Łapa – boks,
31. Kacper Martyka – boks,
32. Aleksandra Masternak – judo,
33. Hanna Kałuża – judo,
34. Bartosz Machna – judo,
35. Dawid Kajdy – judo,
36. Łukasz Proksa – judo,
37. Marek Tarabura – judo,
38. Arkadiusz Małek – judo,
39. Patryk Urban – judo.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki