Siatkarze – 1 punkt z Olimpią

Wtorkowe spotkanie siatkarzy MCKiS Jaworzno z drużyną z Sulęcina nie przebiegło po myśli podopiecznych Mariusza Łozińskiego. STS Olimpia Sulęcin na własnym parkiecie wygrała w tie-breaku.

REKLAMA

Pierwsze dwa sety kompletnie nie leżały jaworznianom. Częste błędy w ataku oraz niedokładne serwisy sprawiły, że to gospodarze dominowali na boisku. To oni z kilku punktową przewagą mogli spokojnie kontrolować przebieg gry. Choć jaworznianie próbowali w końcówkach setów wyrównać wynik, to nie zdołali odrobić już strat. W pierwszym secie przegrali do 23 za sprawą błędu Tomasza Pizuńskiego. Po tym, gdy jaworznian dzielił tylko punkt od wyrównania, Pizuński serwując, skierował niefortunnie piłkę wprost na siatkę. Drugi set gospodarze pewnie wygrali wynikiem 25:20.

W dalszej części zmagań widać było, że drużyna MCKiS-u nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Kilka udanych zagrywek i skuteczne bloki pozwoliły na uzyskanie sporej przewagi punktowej. Choć Olimpia próbowała dorównać przeciwnikowi, to ataki Jakuba Grzegolca i Bartosza Schmidta skutecznie blokowały gospodarzom drogę do sukcesu. Tego seta przyjezdni wygrali pewnie do 15. Jaworznianie nie odpuszczali i kolejny set również padł ich łupem. Chociaż początkowo czwarta partia była wyrównana, to stopniowo goście powiększali swoją przewagę. Dobrą grą w obronie oraz skutecznymi atakami Rafała Pawlaka, jaworznianie wypracowali sobie sześć punktów przewagi. Do końca partii nie oddali prowadzenia, a na tablicy było już 2:2 w setach.

Wszystko zatem miało rozstrzygnąć się w tie-breaku. Jak się okazało, to Olimpia utrzymywała nerwy na wodzy i początkowe punkty wędrowały właśnie na jej stronę. Jaworznianie nie odpuszczali, ale kilku punktowa przewaga gospodarzy utrzymała się do zmiany stron. Beniaminek otrząsnął się i zdobył cztery punkty z rzędu, doprowadzając do remisu (8:8). Jak się okazało, w tej partii zdołali ugrać jeszcze tylko 1 punkt, tym samym przegrali do 9.

Po przegranej w 22. kolejce MCKiS Jaworzno z miejsca 8. spada o jedno oczko.

MVP: Maciej Sas

STS Olimpia Sulęcin – MCKiS Jaworzno 3:2

(25:23, 25:20, 15:25, 17:25, 15:9)

jargal

- REKLAMA - Zewnętrzne linki