Seniorzy z ul. Gwarków proszą o kontenery

Problem stanowisk kontenerowych pojawia się ostatnio dosłownie co chwilę. Albo stoją one za blisko okien, albo za daleko, kiedy indziej w ogóle znikają.

Tym razem do redakcji jaw.pl zgłosiła się mieszkanka ul. Gwarków 13 z prośbą o interwencję, gdyż niedawno mieszkańcom jej bloku przeniesiono kontenery na odpady na ulicę Okrężną i dla wielu seniorów jest to sporym problemem.

REKLAMA

Muszę przejść cały chodnik, blok, tam samochody stoją na chodnikach. Trzeba iść wąską uliczką, po której jeżdżą auta. Jestem osobą niepełnosprawną o kulach z dwoma endoprotezami kolan, amputacji piersi i jest mi ciężko dojść do tego śmietnika. Tymczasem u nas jest gdzie postawić śmietnik, ale mieliśmy spotkanie w listopadzie i pani prezes powiedziała, że tam na Okrężnej już włożyła pieniądze, tam teraz jest miejsce i już. Dzwoniłam tam, byłam pod Arkadami w firmie, nie reagują na naszą krzywdę. Niech nam udostępnią chociaż trzy małe śmietniki na dwie klatki – powiedziała mieszkanka ul. Gwarków, Janina Wilkosz.

Skontaktowaliśmy się z działem technicznym firmy Domel Domy w Jaworznie gdzie zostaliśmy poinformowani przez Marcina Samborskiego, że kontenery zniknęły ze swojego starego miejsca dzięki mieszkańcom ul. Gwarków od numerów 11 do 13, którzy zażądali odnowienia drogi dojazdowej do miejsca, gdzie kontenery miałyby stać. Sprawę postawiono jasno, albo nowa droga, albo nici z kontenerów. Do tego doszły nowe wymogi Urzędu Miejskiego dotyczące budowy zamykanych i zadaszonych stanowisk kontenerowych. Jednakże trudno jest mówić o budowie wiaty, kiedy w grę wchodzi poważna inwestycja związana z drogą. W takiej sytuacji firma Domel sp. z o.o. dogadała się z zarządcami budynków przy Okrężnej gdzie zorganizowano wspólne stanowiska kontenerowe.

Koszt odnowienia wspomnianego odcinka drogi, to kwota około 50 tysięcy złotych.

 

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki