PiS psuje służbę zdrowia w regionie

Nowy Marszałek wraz z nowym zarządem województwa jeszcze na dobre nie rozpoczął swojego urzędowania, a już psuje służbę zdrowia w regionie. Poprzez decyzje kadrowe nowej dyrekcji szpitala wojewódzkiego im. Świętej Barbary następuje tam faktyczna likwidacja oddziału diabetologicznego. Oddziału, z którego często korzystali również mieszkańcy naszego miasta!

REKLAMA

Zaledwie dwa tygodnie po objęciu stanowiska, nowa dyrektor szpitala postanowiła pozbyć się ośmiu specjalistów z dopiero co otwartego oddziału diabetologii z pododdziałem stopy cukrzycowej, jedynego takiego w województwie. Nie podała również przyczyn nieprzedłużenia kontraktów ośmiu diabetologom.

Do nowego marszałka wystąpił w tej sprawie m.in. krajowy konsultant w dziedzinie diabetologii, prof. Krzysztof Strojek. Zwrócił uwagę m.in. na fakt, że w województwie śląskim jest najwięcej w Polsce amputacji z powodu stopy cukrzycowej, dlatego decyzja nowej dyrekcji bardzo źle się na nich odbije. Profesor przypomniał również o „powinności Urzędu Marszałkowskiego w stosunku do zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców naszego województwa.”

Jako mieszkaniec regionu, potencjalny pacjent, ale także członek rady społecznej szpitala wojewódzkiego im. Św.Barbary jestem zdumiony takim działaniem nowych władz województwa. Personel stracił pracę z dnia na dzień (!), a zakres i jakość świadczonych dziś usług w obszarze diabetologii rodzi ogromną wątpliwość nas wszystkich.

W Warszawie mam okazję oglądać z bliska, jak PiS psuje kolejne obszary życia społecznego i jak obchodzi się z ludźmi. Miałem nadzieję, że w regionie będzie inaczej.

Paweł Bańkowski

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Dlatego biorąc pod uwagę ten i bardzo, bardzo wiele innych przypadków w całej Polsce uważam, że po nastał najwyższy czas aby zalegalizować eutanazję. Jeśli tak się nie stanie, to właściwie istnieje podstawa, aby każdego, kto poprzez swoje działania urzędnicze doprowadził do przedwczesnej śmierci pacjenta potraktować z całą surowością obowiązującego w tej materii prawa.
    Ponadto powinno się w każdym mieście postawić pomnik – grób nieznanego pacjenta.

  2. Do poprzedniej wypowiedzi wkradł się drobny błąd. Zamiast – że po nastał najwyższy – powinno być – że nastał najwyższy czas aby zalegalizować eutanazję.
    Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że ta propozycja jest dość radykalna, ale skoro idą wybory to najwyższy czas dyskusję o kondycji służby zdrowia i jej dostępności dla pacjentów w KAŻDYM WIEKU przenieść na nowy poziom, tym bardziej, że na pewno niektórzy kandydaci na posłów będą głosić hasło po potrzebie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
    ZATEM PANIE POŚLE BAŃKOWSKI DO DZIEŁA.