REKLAMA

Temat urody i dbania o siebie pozostaje od wielu lat niezmiennie numerem jeden w sferze beauty. Bez wyjątku, każda kobieta pragnie mieć ładne, zdrowe i dobrze wyglądające paznokcie zarówno u rąk jak i u stóp. Nie tylko w okresie letnim, kiedy je odsłaniamy, ale generalnie dla lepszego samopoczucia czy wyższej samooceny. Manicure czy pedicure możemy wykonać w gabinecie kosmetycznym, jednakże wykonywanie samodzielnie tych czynności w domu, staje się coraz bardziej popularne. Na rynku dostępne są lampy i lakiery dla każdego amatora chcącego wykonać paznokcie DIY w domu.

Od czego powinniśmy zacząć pedicure?

W pierwszej kolejności, przed przystąpieniem do czegokolwiek powinniśmy oczyścić nasze stopy. Wykonujemy więc kilkuminutową kąpiel stóp. Warto również zastosować peeling, aby usunąć cały zrogowaciały naskórek. Pomocna tu będzie tarka czy pilnik do stóp. Jeżeli planujemy bardziej profesjonalne podejście możemy zaopatrzyć się w ścinarkę do naskórka, którą posiadają kosmetyczki w swoich salonach. Na pewno usprawni to pracę i pozwoli szybciej wykonać cały pedicure. 

Po tak wykonanej kąpieli i oczyszczeniu, należy usunąć wszelkie pozostałości i ślady po poprzednich lakierach, które wciąż mamy na stopach. Do tego należy użyć zmywacza do paznokci oraz wacików kosmetycznych. Kiedy już zmyliśmy pozostały lakier, możemy przejść do procesu usuwania skórek. Nasze paznokcie po kąpieli są zapewne zmiękczone, dlatego też łatwiejsze będzie dla nas odsuwanie skórek oraz ich wycinanie. Możemy do tego użyć specjalnych nożyczek. W tym momencie jest to również czas na wszelkie skrócenia paznokci, o ile to oczywiście konieczne. W kolejnym etapie przystępujemy do piłowania, aby nadać paznokciom pożądany wygląd (kształt). Należy używać pilników szklanych,szafirowych lub papierowych, a wystrzegać się tych metalowych, gdyż niszczą one paznokcie. 

Co dalej?

Tak przygotowane paznokcie należy nawilżyć – posmarować je kremem, olejkiem. Szczególną uwagę warto poświęcić tym częściom paznokcia przy skórze i samym skórkom. Po wchłonięciu się kremu/olejku, należy zastosować odtłuszczacz/zmywacz.

Rozprowadzanie lakieru zaczynamy od nasady paznokcia, kierując się stopniowo do jego końca. Zazwyczaj używamy rozprowadzenia lakieru 3 razy, tj. raz na środku paznokcia, a następnie po jego bokach. Jeżeli posiadamy bazę pod lakier, można jej użyć, gdyż na pewno wydłuży to trwałość pedicure i lakier nie będzie się tak szybko zmywał, zanikał. Jedna warstwa w większości przypadków nie jest wystarczająca, dlatego też po nałożeniu jednej warstwy i jej wyschnięciu, najstosowniejsze wydaje się nałożenie lakieru po raz kolejny. Po drugiej warstwie również odczekajmy chwilę, aby efekt był jak najbardziej zadowalający i abyśmy przedwcześnie nie dotknęli niezaschniętej płytki. Istotne jest również zastosowanie utwardzacza lub też niektórych baz, które mogą być użyte jako utwardzacz. Pozwoli to osiągnąć jak najwyższy połysk i dobry wygląd naszego pedicure. 

Jak widać wykonanie pedicure, nawet w domowym zaciszu nie wydaje się być niczym trudnym czy bardzo absorbującym. Wystarczy nam trochę czasu podczas wolnego popołudnia. Dzięki temu możemy zaoszczędzić pieniądze wydane na kosmetyczkę, a wszelkie zakupione produkty potrzebne do wykonania pedicure nie zużywając się tak szybko, pozwolą nam na wykonanie go jeszcze wielokrotnie. 

Artykuł powstał we współpracy z serwisem lakieryhybrydowe.pl.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki