REKLAMA

Wiele osób jako inwestycje wybiera zakup nieruchomości. Warto pamiętać, że bardzo interesującą gałęzią rynku nieruchomości są apartamenty i mieszkania luksusowe. Tego typu oferta skierowana jest do osób nastawionych na konkretnych odbiorców. Specjaliści szacują, że w Polsce rocznie sprzedaje się około 160-180 apartamentów, a wartość tych transakcji to 440-460 mln zł.

Dlaczego Warszawa?

Luksusowe apartamenty są niejako gwarancją dobrej inwestycji. Niezwykle istotny jest w tym wypadku wysoki standard mieszkania oraz jego odpowiednia lokalizacja. Warszawa jest jednym z miast, w którym znaleźć można nieruchomości spełniające oba te warunki. Sporo wysokiej klasym wybudowanych w ostatnich latach apartamentowców znaleźć można zarówno w ścisłym centrum stolicy (w bezpośrednim sąsiedztwie wielu prestiżowych placówek dyplomatycznych oraz filii zagranicznych korporacji i największych na świecie firm konsultingowych) jak i w pozostałych dzielnicach – oddalonych od centrum, ale świetnie z nim skomunikowanych. Warszawa jest zatem atrakcyjna zarówno dla kupujących, jak i wynajmujących nieruchomości.

Mieszkania idealne dla zagranicznych specjalistów

Obecnie bardzo prężnie rozwija się trend wyjazdów zagranicznych i podejmowania przez specjalistów pracy w firmach znajdujących się poza krajem ich pochodzenia. Ekskluzywne mieszkania i apartamenty są idealne dla ekspatów – dyplomatów i managerów wyższego szczebla. Decydując się na wynajem nieruchomości w Warszawie, najlepiej podjąć współpracę z zaufaną agencją, jaką jest Loco Real Estate (loco-estate.com). Wykwalifikowani doradcy pomogą w wyborze lokalizacji i spełniającego oczekiwania apartamentu. Firma proponuje mieszkania w wysokim standardzie, w różnych dzielnicach stolicy. Z pewnością każdy zainteresowany najmem znajdzie odpowiedni dla siebie apartament. Często zdarza się także, że to same firmy poszukują mieszkania dla swoich specjalistów przyjeżdżających z zagranicy.

Kupno mieszkania

Apartamenty i mieszkania w wysokim standardzie są również chętnie kupowane przez Polaków pod wynajem. Taka inwestycja traktowana jest jako bezpieczna, bo na apartament w interesującej lokalizacji zawsze znajdzie się odpowiedni najemca. Najczęściej osobę, która chce wynająć apartament, zachęca prestiż związany z zamieszkiwaniem takiej nieruchomości. Motywacja jest na tyle silna, że traci na znaczeniu cena miesięcznego wynajmu kilkudziesięciometrowego mieszkania w wysokim standardzie, która jest kilkanaście razy wyższa niż zwykłego lokalu mieszkalnego.

Inwestycja w apartamenty i mieszkania o wysokim standardzie uważana jest za niestandardową. Niemniej jednak przynosi ona wynajmującym określone i oczekiwane zyski. Oczywiście trzeba pamiętać, że tego rodzaju nieruchomości kierowane są do konkretnego typu odbiorców, więc czasami znalezienie najemcy może potrwać jakiś czas. Atrakcyjna lokalizacja, niestandardowe usługi oraz wysokiej klasy wyposażenie apartamentu sprawiają, że staje się ono niezwykle wartościowe.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki