Fotopułapka na Jaśminowej!

Jest takie miejsce na ulicy Jaśminowej, które nie schodzi z ust mieszkańców Osiedla Stałego w Jaworznie, a włodarzom szarpie nerwy.

REKLAMA

Kiedyś stał tutaj kontener, ale został zlikwidowany, gdyż zdaniem zarządców SM Górnik ich mieszkańcy mają bliżej do stanowiska z kontenerami na Jabłoniowej.Tymczasem brak kosza jest permanentnie ignorowany i na jego dawnym miejscu regularnie piętrzą się sterty worów ze śmieciami. Zdaniem mieszkańców na Jaśminowej i okolicach nie ma wystarczającej ilości kontenerów.

Ważną rzeczą jest przede wszystkim to, że śmietników jest za mało, co zresztą widać tutaj. W chwili kiedy te śmietniki z jakiegoś powodu stąd usuwali, powinni byli jakąś alternatywę dla mieszkańców przygotować, żeby mogli te śmieci gdziekolwiek składować. To, że takie kopy się tutaj znajdują, to nic dziwnego, każdy śmietnik – na przykład takie mniejsze przy chodnikach – też są pozapychane workami ze śmieciami. Nie ma się czemu dziwić, w domu będą trzymać? Gdzieś trzeba wyrzucić. – powiedział Wojciech Szot, mieszkaniec Jaśminowej.

 

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych opublikował na swojej stronie internetowej informację o tym, że 7 lutego jego pracownicy kolejny raz uprzątnęli nielegalne wysypisko powstałe w tym miejscu. MZNK ostrzegło też mieszkańców, że identyfikacja sprawców wcale nie jest taka trudna dzięki fotopułapce, jaką dysponuje zarząd nieruchomości i straż miejska. Ta ostatnia “(…) w trakcie kontroli na Jaśminowej wyciągnęła konsekwencje karne wobec 5 ujawnionych sprawców wyrzucania śmieci w miejscu publicznym, w jednym przypadku toczy się postępowanie o ukaranie w Sądzie Rejonowym w Jaworznie.” czytamy w komunikacie MZNK. A kara nie jest mała, bo wynosi do 500 złotych.

Wniosek nasuwa się jeden – trzeba dołożyć kontenerów, bo jest ich za mało.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki