REKLAMA

Wielu z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu przynajmniej jednego eksperta od wszystkiego, który doradza na każdy temat i zna odpowiedź na każde pytanie – nawet to, którego nie zadamy. Podczas gdy jedną ręką wymienia uszczelkę w zlewozmywaku, drugą wymienia żarówkę, a myślami jest już w garażu, by zmienić opony, równocześnie uzupełniając płyn w chłodnicy. Prawie jak „kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi”. Jednak w rzeczywistości wszechwiedzący majster złota rączka często może okazać się niekompetentnym amatorem. Jak zatem znaleźć dobrego fachowca?

Fachowiec z polecenia – na co warto uważać

„Znam genialnego hydraulika, zaraz dam ci numer, wszystko ogarnie raz-dwa i nie zedrze jak za zboże” – taki lub podobny tekst nieraz możemy usłyszeć, pytając znajomych o fachowca godnego polecenia. I owszem, rekomendacja to jeden z najlepszych sposobów, by trafić na rzetelnego specjalistę w swojej dziedzinie, jednak i tu warto zachować podstawową ostrożność i nie podejmować pochopnych decyzji. Zanim zadzwonimy do rekomendowanego hydraulika czy elektryka, dobrze jest dowiedzieć się, jakie ma doświadczenie i jaką usługę wykonywał dla osoby, która nam go poleca – nie zawsze jedna nieskomplikowana naprawa świadczy o dobrych kwalifikacjach. Wzmożona czujność przyda się nam szczególnie wtedy, kiedy szukamy fachowca w internecie, np. na lokalnych forach czy w mediach społecznościowych: trzeba mieć na uwadze to, że pozytywne opinie rzekomych klientów bywają w takich wypadkach pisane na zamówienie i niewiele mają wspólnego z prawdą.

Szukanie fachowca – wersja (nie tylko) dla zabieganych

Czy poszukiwania rzetelnego fachowca muszą zatem odbywać się metodą prób i błędów, które niekiedy mogą nas słono kosztować? Niekoniecznie. Wyjście z tej sytuacji znaleźli twórcy portalu Blisco, który służy do zamawiania usług – głównie z zakresu naprawy, instalacji lub innych prac domowych. Chcąc np. zgłosić awarię, a tym samym zamówić fachowca, który ją naprawi, wystarczy wypełnić krótki formularz na Blisco.pl, który pojawi się po wybraniu usługi i lokalizacji. W odpowiednie pola wpisujemy rodzaj usterki, adres, pod który ma przyjechać fachowiec oraz swój numer telefonu i e-mail. Drugą możliwością zamówienia usługi jest kontakt telefoniczny z infolinią portalu – numer wyświetla się na stronie głównej. Po przyjęciu naszego zgłoszenia serwis przekazuje je do wykonawcy, który zajmie się naprawą.  

Czym właściwie jest Blisco?

Blisco.pl to portal pełniący funkcję pośrednika pomiędzy klientami a wykonawcami. W bazie serwisu znajdują się dane co najmniej kilkuset fachowców z różnych branż, z całej Polski. Co najważniejsze, każdy z fachowców jest zweryfikowany – administratorzy portalu zadbali o to, by w ich bazie znaleźli się wyłącznie doświadczeni i kompetentni wykonawcy. Zaletą Blisco jest też brak opłat za samo zamówienie – koszt ponosimy dopiero wówczas, gdy przyjedzie do nas fachowiec i wykona naprawę, montaż lub inną usługę.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki