Cyberbezpieczeństwo na Śniadaniu Technologicznym

Na kolejnym już Śniadaniu Technologicznym, które odbyło się 26 lutego w sali audytoryjnej Biblioteki Miejskiej omawiano cyberbezpieczeństwo dotyczące obszaru produkcji i magazynu.

REKLAMA

Podczas spotkań zainicjowanych w ramach Jaworznickiego Centrum Kompetencyjnego Przemysłu 4.0 przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą, Miasto Jaworzno oraz firmę Komputronik Biznes, przedsiębiorcy mają okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami dostępnymi dla biznesu. 

Infrastruktura systemowa jest tutaj kluczowa dla rozwoju produktów, usług, więc jest to świetna okazja aby poznać różne możliwości ewolucji dla przedsiębiorców – powiedział Łukasz Krupa z IGOES.

Tym razem omawiano cyberbezpieczeństwo dotyczące obszaru produkcji i magazynu. Jaką rolę w ogóle pełnią Śniadania Technologiczne?

Chcemy w sposób praktyczny przybliżać ideę przemysłu 4.0. Nie chcemy żeby to było znowu siedzenie przed monitorem czy prezentacją. Chcemy żeby to można było dotknąć, zobaczyć w jaki sposób działa przemysł 4.0. –  zachęcił przedsiębiorców Marcin Otrębski z Komputronik Biznes.

Jak się okazuje ceberbezpieczeństwo, to nie tylko nasze domowe komputery, systemy bankowe, czy rządowe.

Chcemy pokazać, że włamania, to nie tylko te do banków czy poczty elektronicznej, ale także do A.O.T., czyli zmiana jednego parametru spowoduje, że cała produkcja zostanie wyrzucona do kosza – wyjaśnił Marcin Otrębski.

Przedsiębiorcy mieli okazję poznać nowy system zdalnego monitorowania drgań maszyn.

Osoby zarządzające produkcją mogą zdalnie widzieć i kontrolować czas wykorzystania maszyn, czyli kiedy pracuje, kiedy nie pracuje. Łatwiej z tego przeliczyć ważne wskaźniki do podejmowania decyzji w organizacji, które maszyny są kluczowe i jak są wykorzystywane. Po drugie, jak pozwalają na prewencyjne utrzymanie ruchu, czyli reagowanie przed pojawieniem się problemów, co jest kolejną korzyścią dla firm, dla których takie prewencyjne działania są tańsze i prostsze. – powiedział Igor Łęgowski z PRELEGENT.

Wtorkowe śniadanie technologiczne było drugim z cyklu comiesięcznych spotkań podczas których eksperci omawiać i prezentować będą jaworznickim przedsiębiorcom najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie prowadzenia biznesu.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki