REKLAMA

Młodzież to bardzo wymagający typ społeczeństwa, który kocha podążać za modą, pragnie być dorosłym, a jednocześnie uwielbia wracać do swojego dzieciństwa. Gusta młodzieżowe są bardzo zróżnicowane i stale ulegają wpływom nowych trendów. Urządzają pokój dla swojego dojrzewającego dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na jego upodobania oraz zainteresowania. Jeżeli nasze dziecko kocha sport warto wybrać dodatki np. oświetlenie sufitowe lub krzesła biurkowe w nowoczesnym i dynamicznym stylu. Natomiast jeżeli nasza pociecha jest osobą zamkniętą w sobie i nie lubiącą zbyt efektownych dodatków, dobrym rozwiązaniem będą klasyczne żyrandole np. z plastikowym i prostym kloszem.

Obecnie sklepy z oświetleniem oferują przeróżne rodzaje lamp i żyrandoli młodzieżowych. Znajdziemy w nich klasyczne, nowoczesne, a także dekoracyjne żyrandole, które sprawią, że pokój Twojego dziecka nie będzie wyglądał dziecinnie i każdego dnia sprawi mu przyjemność.

Nowoczesne żyrandole młodzieżowe są najczęściej wybierane przez rodziców i ich dorastające dzieci. W większości modeli przypominają żyrandole polecane do salonów i sypialni dorosłych. Odznaczają się dynamicznym designem i ponadczasowym charakterem, dzięki temu skutecznie trafiają w gusta młodszych konsumentów.

Jak wybrać oświetlenie do pokoju młodzieżowego?

Dorastające dziewczynki i dojrzewający chłopcy bardzo cenią nowe trendy oraz modne wzory. Dlatego w pokojach młodzieżowych najlepiej odnajdują się nowoczesne żyrandole w przeróżnych formach, kolorach, wzorach i wyprodukowane z rozmaitych materiałów.

Liczne grono młodzieży ceni sobie żyrandole o wyrazistych kolorach lub nietuzinkowych kształtach. Tutaj dobrym przykładem może być żyrandol wiszący z geometrycznymi dodatkami lub osłoną np. w postaci kwadratów, trójkątów, płatków kwiatów lub innym wykończeniem. Równie dobrze sprawdzającym się rozwiązaniem w przypadku jednolicie urządzonych pokojów młodzieżowych jest żyrandol o intensywnym kolorze np. do szaro-białego pokoju młodzieżowego zawieszamy krwistoczerwony żyrandol – efekt jest zniewalający i z pewnością zadowoli młodzież.

W pokojach młodzieżowych ładnie prezentują się żyrandole nawiązujące do konkretnych stref życia np. żyrandol studyjny, filmowy, fabryczny. Tego typu żyrandol spodoba się młodzieży lubiącej nowoczesności, innowacyjność oraz technologię.

Młodzież o płci damskiej w trakcie dorastania zaczyna doceniać różnego rodzaju ozdoby i dodatki. Dorastające dziewczynki zaczynają bardziej dbać o swój wygląd, malują się, modnie ubierają i starają się wyglądać efektownie. Pragną również, aby ich pokój odzwierciedlał je same i prezentował się, jak najlepiej. Dla tego typu dziewczynek najlepszym rozwiązaniem są żyrandole w stylu glamour. Żyrandol młodzieżowy (glamour) w zależności od modelu wyróżnia się wyjątkowymi dodatkami np. kryształkami, dużą ilością szkła oraz metalu.

Jeżeli poszukujesz oświetlenia młodzieżowego do pokoju swojego dziecka, powinieneś razem z nim udać się na zakupy. Wspólne penetrowanie regałów i ścian z oświetleniem zbliży was do siebie i pozwoli Ci szybko zauważyć, co najbardziej podoba się Twojemu dziecku. Warto przed udaniem się do sklepu ściśle określić kwotę, jaką możecie przeznaczyć na żyrandol, dzięki temu unikniecie kłótni i niepotrzebnych nerwów.

Dodatkowe oświetlenie do pokoju młodzieżowego

Młodzież oprócz głównego światła centralnego (żyrandol, plafon) potrzebuje również dodatkowych punktów świetlnych, które umożliwią mu efektywniejszą pracę i komfortowy wypoczynek. W pokojach młodzieżowych dobrze sprawdzą się lampy stojące i biurkowe.

Za pomocą lamp stojących możesz świetnie urządzić kącik wypoczynkowy dla Twojego dziecka. W końcu w okresie dojrzewania zacznie ono coraz częściej przyprowadzać do domu swoich przyjaciół i dobrze by było, gdyby miało dla nich odpowiednio i klimatycznie urządzone miejsce.

Kącik do nauki i pracy przy komputerze to niezbędne miejsce w pokoju każdego nastolatka.  Powinno być dobrze oświetlone światłem dziennym oraz sztucznym (żyrandol, lampka biurkowa). Wiele korzyści może dać również właściwe ustawienie biurka, powinno ono stać prostopadle do okna, dzięki temu unikniemy oślepiającego blasku promieni słonecznych. Jednak młodzież najczęściej uczy się lub pracuje przy komputerze wieczorem, dlatego każdy nastolatek powinien posiadać oprócz centralnego oświetlenia lampkę biurkową. Dla osób praworęcznych poleca się ustawiać lampki z lewej strony, zaś dla leworęcznych z prawej.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki