Zła passa przerwana – siatkarze wygrywają z Krakowem

Sobotni mecz w ramach 18. kolejki I ligi siatkówki przeszedł do historii. Zawodnicy z MCKiS Jaworzno gładko wygrali na własnym boisku z drużyną z Krakowa.

REKLAMA

Jaworznianie świetnie rozpoczęli spotkanie. Dobre serwisy oraz doskonała gra w obronie pozwoliły na uzyskanie przewagi punktowej. Krakowianie dwoili się i troili, ale nic nie mogło powstrzymać dobrych zagrywek Mariusza Magnuszewskiego. Przyjezdni w pierwszym starciu próbowali dogonić gospodarzy. Jaworznianie nie odpuszczali i pewnie wygrali pierwsze starcie do 20.

Drugi set początkowo należał do AZS-u. Skuteczna gra w ataku i dobrze wykorzystane sytuacje pod siatką sprawiły, iż przyjezdni uzyskali kilkupunktową przewagę. Jaworznianie postawili wszystko na jedną kartę. Skutecznie zagrywali, a kolejne ataki rozbijały obronę. Podopieczni Mariusza Łozińskiego najpierw wyrównali, następnie przejęli prowadzenie. Już nic nie mogło odwrócić przebiegu gry w drugim secie, a gospodarze wygrali partię do 19. Kolejna odsłona zaczęła się pomyślnie dla gospodarzy. Dobra zagrywka pozwoliła na uzyskanie przewagi. Krakowianie jeszcze podjęli rękawice i przede wszystkim grą z kontry dorównali gospodarzom. Gospodarze nie mogli pozwolić sobie na utratę seta. Pełna mobilizacja pozwoliła na absolutną kontrolę na boisku. Kolejne dobre serwisy, skuteczna gra w ataku i jaworznianie spokojnie wygrali ostatnią odsłonę spotkania. Po kolejnych przegranych spotkaniach mogły nasuwać się pytania. Na szczęście wygrana z Krakowem 3:0 przełamała złą passę MCKiS-u. Komplet punktów na pewno cieszy i nastawia optymistycznie do kolejnego, wyjazdowego spotkania.

MVP: Mateusz Pietras

MCKiS Jaworzno – AZS AGH Kraków 3:0
(25:20, 25:19, 25:19)

JG

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki