Z początkiem roku większość z nas zastanawia się co zmienić na lepsze. Jedną z myśli jest refleksja nad figurą, a wraz z nią noworoczne postanowienie – „schudnę”. Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę skutecznie i zdrowo?

REKLAMA

Wpisując postanowienie o odchudzaniu na listę noworocznych planów, marzy nam się nie tylko godna pozazdrosz­czenia sylwetka, ale i wyśmienite samopoczucie. Bardzo często kończy się jedynie na obietnicach i odkładaniu diety na przysłowiowe jutro. Jeżeli jednak uda się podjąć działanie, to przeważnie katujemy się rygorystycznymi głodówkami albo wylewamy siódme poty na siłowni. Nie tędy dro­ga! Podstawą skutecznego odchudzania jest wpro­wadzenie właściwych nawyków żywieniowych, w czym pomoże nam dietetyk.

Pierwszy krok: konsultacja dietetyczna

Na samym początku rolą dietetyka jest prze­prowadzenie wywiadu. – W trakcie pierwszej konsultacji staram się jak najlepiej poznać osobę i jej nawyki żywieniowe. Dokonuję pomiarów ciała oraz zawartości tłuszczu i pły­nów w organizmie. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby mówi Aleksandra Mikulewicz, dietetyk Naturhouse Jaworzno.

Wśród czynników oddziałujących na specy­fikę kuracji znajdują się m. In.: wiek, przebyte w przeszłości choroby czy aktualnie przyjmo­wane leki. Po dostatecznym zgromadzeniu po­trzebnych informacji, specjalista jest w stanie wychwycić przyczynę problemu z nadwagą i dopasować odpowiedni plan żywieniowy.Dieta pod czujnym okiem specjalisty

Właściwie dobrana dieta powinna być prosta, przyjemna i przede wszystkim zdrowa. Należy pamiętać, że modne diety i kuracje z in­ternetu czy z kolorowych czasopism, przeprowa­dzane bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem, mogą po prostu zaszkodzić. Zwykle przyczy­niają się również do popularnego efektu jo–jo. – Dieta musi być pełnowartościowa, zbilansowana i praktyczna. Kaloryczność dań należy dopaso­wać tak, aby uzyskać zadowalające efekty. Kurację powinien zakończyć etap stabilizacji, aby uniknąć powrotu do poprzedniej wagi potwierdza diete­tyk Naturhouse Jaworzno.

Prosta droga do sukcesu!

Realizując kurację według indywidualnie do­branego planu dietetycznego i będąc pod opieką specjalisty, mamy największą szansę na osiągnię­cie założonego celu. W trakcie cotygodniowych wizyt dietetyk monitoruje prawidłowy przebieg kuracji oraz motywuje do dalszego działania. Przy wsparciu dietetyka, rodziny, a także dzięki wła­snej silnej woli oraz cierpliwości z pewnością zakoń­czymy noworoczne postanowienie sukcesem.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej kon­sultacji dietetycznej – wystarczy umówić się tele­fonicznie pod numerem telefonu 606 123 344 , lub za pomocą formularza on-line.

Bezpłatna konsultacja obejmuje pomiary na analizatorze z wydrukiem:

 • masy ciała
 • wzrostu
 • zawartości tkanki tłuszczowej
 • zawartości zatrzymanych płynów metabolicznych
 • współczynnika BMI
 • oraz – darmowy wywiad z dietetykiem Naturhouse.

Centrum Dietetyczne Naturhouse znajduje się w Jaworznie, przy ul. Grunwaldzkiej 39. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami pod numerem telefonu 606 123 344

Punkt od poniedziałku będzie czynny w nowych godzinach:

 • Poniedziałek: 12:00 – 20:00
 • Wtorek: 9:00 – 17:00
 • Środa: 9:00 – 17:00
 • Czwartek: 8:00 – 16:00
 • Piątek: 7:00 – 15:00
Jaworzno, ul. Grunwaldzka 39

Nie zapomnij polubić nas na FACEBOOKU, gdzie dodajemy wiele dietetycznych ciekawostek, oraz organizujemy prawdziwe konkursy z fantastycznymi nagrodami:
https://www.facebook.com/NaturhouseJaworzno/

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki