Nowinki z lodowiska na Azotanii

Jak twierdzą znawcy tematu jazda na łyżwach ma same zalety. O lekkich kontuzjach i skręceniach fascynaci lodowego szaleństwa milczą. Z pewnością łyżwy polepszają koordynację ruchową i poczucie równowagi. Coś pominęliśmy? Sprawę drążymy na lodowisku Azotanii. Akurat swe umiejętności doskonalili tam uczniowie kl. VIIa SP nr 15. Tak więc co daje im jazda na łyżwach?

REKLAMA

Pochwalić należy nauczycieli wf-u jaworznickiej piętnastki. Wypady na lodowisko nie są w tej szkole sporadyczne, a uczniowie się do tych lodowiskowych zajęć przekonali i co tu dużo gadać polubili je.

Skoro chcieć to móc, to postępy w jeździe na łyżwach gwarantują dobre chęci i regularne odwiedziny lodowiska. Np. w ciągu trzech lat prawdziwi zapaleńcy osiągają poziom wyższy niż jazda do przodu i do tyłu. Odważni po takim czasie mają w planach nawet piruety.

Gdybyście chcieli zażyć lodowiskowego szaleństwa lodowisko Azotanii jest do waszej dyspozycji codziennie od 10 do 20. Ponoć jazdy na łyżwach można nauczyć się w dowolnym wieku. Dla stawiających pierwsze kroki przygotowano odpowiednie chodziki. Jak nas przekonywano wyśmienicie chroniące przed upadkami. A więc do dzieła, nic złego was nie spotka.

 

Przeczytaj też:

Lodowisko już otwarte

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki