REKLAMA

W światowym rankingu najlepszych uczelni wyższych, znalazło się miejsce również na nasze polskie uczelnie. Najwyżej na liście rankingu, uplasowały się Uniwersytet Warszawski i Jagielloński, ale w ósmej setce rankingu znalazła się Politechnika Warszawska i WUM czyli Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Każdy chce studiować na prestiżowej uczelni, więc decydując się na konkretną szkołę, zawsze warto zwracać uwagę na jej osiągnięcia i to co ma do zaoferowania studentowi.

W rankingu szanghajskim, prym wiodą zagraniczne uczelnie. W pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni na świecie, znajduje się aż osiem amerykańskich uczelni, w tym Harvard, który po raz szestasty znalazł się na pierwszym miejscu.

Świetnie, że wśród wielu tak dobrych uczelni znalazło się miejsce dla tych naszych, rodzimych.

Jeżeli chcecie poczytać o innych uczelniach, warto zajrzeć tu: http://www.uczelnie.pl/

są tam bardzo ciekawe informacje, które przydadzą się każdemu przyszłemu studentowi, natomiast tu przedstawiamy dwie uczelnie wyższe, które zajęły wysokie miejsce w rankingu najlepszych uczelni na świecie.

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska została założona w 1915 roku i jest jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.  W miesięczniku “Perspektywy” od lat Politechnika Warszawska zajmuje pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych.

Obecnie Politechnikę Warszawską tworzy dziewiętnaście wydziałów wśród których znajdziemy wydziały: architektury, chemiczny, elektryczny, zarządzania czy mechatroniki.

Politechnika Warszawska ma całkiem sporo organizacji studenckich w tym: studencką telewizję, radio, chór czy zespół pieśni i tańca.

Ciekawostką jest, że w styczniu 2015 roku Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu monety o nominałach 200 zł i 10 zł, z okazji “ 100-lecia Politechniki Warszawskiej.

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny to największa polska publiczna uczelnia medyczna

ale i jedna z najstarszych uczelni medycznych w Polsce.

W 2009 roku, uniwersytet obchodził 200-lecie nauczania medycyny w Warszawie.

Uczelnia ta prowadzi kształcenie wyższe, aż na czternastu kierunkach i jednej specjalności.

Można również zdecydować się na studia podyplomowe, studia doktoranckie oraz kształcenie ustawiczne.

Wśród kierunków dostępnych na uczelni są między innymi: położnictwo, dietetyka, lekarsko-dentystyczny, logopedia czy elektroradiologia.

Zakres pracy naukowej uniwersytetu dotyczy patogenezy, diagnostyki, terapii, profilaktyki i optymalizacji postępowania terapeutycznego, które uwzględniają działania prewencyjne, a także skuteczność i koszty leczenia we wszystkich obszarach medycyny. W ramach działań prowadzi się eksperymentalne badania przedkliniczne i badania kliniczne, które obejmują wszystkie kierunki współczesnej medycyny. WUM prowadzi wymianę naukową z instytucjami z całej Europy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki