Na Jaśminowej bez zmian

“Obciach, melina, głęboki komunizm” to tylko kilka z wielu słów, jakimi mieszkańcy określają sławne już miejsce przy ul. Jaśminowej, gdzie kilka miesięcy temu zlikwidowano stanowisko na odpady.

REKLAMA

Jak żyję nie spotkałem się z czymś takim, żeby miesiącami sprawa nie została załatwiona. – mówi pan Piotr, mieszkaniec ul. Jaśminowej. – Zaraz przyjdzie ciepło i dopiero się zacznie; smród, kupa much, szczurów. Daj pani spokój, to się w głowie nie mieści. Dwudziesty pierwszy wiek, a my tu żyjemy jak w czasach głębokiego komunizmu. – dodaje mężczyzna.

Sprawę opisywaliśmy TUTAJ. Spółdzielnia Mieszkaniowa Górnik wypowiedziała dzierżawę terenu przeznaczonego na kosze przy Jaśminowej, ponieważ przeniosła je na Jabłoniową, gdzie mieszkańcy spółdzielni mają bliżej do kontenerów. Tym samym kosze przy Jaśminowej zniknęły.

Zlikwidowane stanowisko chciał wydzierżawić prezes spółki Administrator Centrum Obsługi Nieruchomości, Jerzy Trojanowski. Niestety, miasto się na to nie zgodziło z uwagi, iż dotychczasowe stanowisko znajdowało się w pasie drogowym i teren nie jest w dyspozycji Wydziały Obrotu Nieruchomościami. Jerzy Trojanowski do dziś negocjuje warunki i możliwości wybudowania stanowiska na odpady.

Trudno się dziwić mieszkańcom Jaśminowej, tam naprawdę nie ma gdzie wyrzucać śmieci. Ci ludzie mają do pokonania spory kawałek do jakichkolwiek kontenerów. Co z osobami w podeszłym wieku?

Ja wrzucam worek do bagażnika i jak jadę na zakupy, to wyrzucam na Starowiejskiej. – tłumaczy pan Piotr. – Ale starsi ludzie czekają aż się ściemni i idą tutaj, bo co mają zrobić? I dobrze! Jeszcze powinni tu nas…, ten, się tu załatwić. Czego oni się spodziewali? Że powieszą kartkę, że tu nie można wyrzucać i tak załatwią sprawę? Przecież my za to płacimy. – złości się mieszkaniec Jaśminowej.

W miniony piątek, po wielu sygnałach od mieszkańców skontaktowaliśmy się z rzecznik prasową MZDiM, Emilią Turą by przedstawić sytuację. To w obowiązku MZDiM jest uprzątnąć bałagan przy Jaśminowej. Numer telefonu do MZDiM, pod który mieszkańcy powinni zgłaszać prośby o usunięcie śmieci: 32 614 23 00

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki