„Kolęda jest to obrządek kościelny pewny, który się zaczyna od nowego roku i trwa do wielkiego postu” – pisał ks. Jędrzej Kitowicz w swoim „Opisie obyczajów i zwyczajów za panowania Augusta III”. Księża lub wikariusze jeździli po dworach, wsiach i po miastach.
Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny –
2 stycznia (środa)
od godz. 14:00:
ul. Cyprysowa 5 (1-26) oraz 13 (1-46),
od godz. 15:00:
ul. Szelonka (od dawnych torów w kierunku Azotki),
ul. Bulgi 1/1 – 3/18,
ul. Okrężna 1 (1-18), oraz ul. Gwarków 1,3 (1-18), następnie 5,7,9 (1-27) i dom prywatny 4a,
ul. Gwarków 11,13 (1-18), następnie 15 (1-27) oraz ul. Okrężna 9 (1-18),
od godz. 16:00:
ul. Zacisze – Boczna 1 (1-30), następnie ul. Zacisze 22 (1-30).
3 stycznia (czwartek):
od godz. 15:00
ul. Grunwaldzka 38 (wg kolejności numerów).
ul. Grunwaldzka 36 (wg kolejności numerów).
od godz. 16:00
ul. Urzędnicza 1 (1-45).
ul. Bulgi 7/1 – 8/21, najpierw dom prywatny z ul. Tuwima nr 27.
ul. Różana 1 (1-18), 2 (1-18), ul. Krakowska 4.
od godz. 16:30
ul. Grunwaldzka 40 (wg kolejności numerów).
od godz. 17:00
ul. Grunwaldzka 45 abcd, a następnie ul. Grunwaldzka 41,43,47
5 stycznia (sobota):
od godz. 9:00
ul. Zalipie, Skowronków, Bażantów, Przepiórek – najpierw bloki JTBS z ul. Zalipie nr 14,16,18,20, (wg kolejności numerów), później bloki JTBS z ul. Skowronków nr 25,27 (wg kolejności numerów), następnie domy z ul. Skowronków, Zalipie, Bażantów, Przepiórek,
ul. Obrońców Poczty Gd. – od nr 2 w stronę Caritasu po obu stronach (nieparzyste do nr 61, parzyste do nr 50) oraz ul. Skotnica – od nr 2,
ul. Pocztowa, ul. Sienkiewicza, ul. Rynek, ul. Sławkowska (od kościoła w górę), ul. Cmentarna,
ul. Chełmońskiego (domki prywatne),
ul. Grunwaldzka domy prywatne od cmentarza do Rogatki oraz domy przy ul. Olszewskiego i ul. Mickiewicza (najpierw ul. Grunwaldzka – od „Złocienia” do cmentarza i od cmentarza prawą stroną do ul. Olszewskiego, następnie ul. Olszewskiego, prawą stroną do dawnych torów i powrót lewą stroną do ul. Grunwaldzkiej, pozostałe domy na ul. Grunwaldzkiej do „rogatki” i drugą stroną ul. Grunwaldzkiej do ul. Mickiewicza i ul. Mickiewicza),
ul. Szymanowskiego 12,14,16; ul. Tuwima 1,3,5,7, ul. Chopina 21,23,
ul. Sportowa (nowe bloki).
Parafia pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej
2 stycznia (środa):
Ks. Piotr od godz. 14.30 – ul. Pasternik,
Ks. Marek od godz. 15.00- ul. Zdrowia,
3 stycznia (czwartek):
Ks. Prob. od godz. 9.00 – ul. Kolejarzy 10,12,14,35,37,39,
Ks. Piotr od godz. 15.00 – ul. Polna, Gagarina 6, Gagarina 2,
Ks. Marek od godz. 15.00- ul. Kilińskiego, Sosnowa, Szklarska,
4 stycznia (piątek):
Ks. Prob. od godz. 9.00 – ul. Kościuszki 10a, 10b i 12,
5 stycznia (sobota):
Ks. Prob. od godz. 11.00 – ul. Gagarina 3,
Ks. Piotr od godz. 10.30 – ul. Powstańców Warszawy, Kraszewskiego,
Ks. Marek od godz. 11.00 – ul. Moździerzowców numery parzyste, Dolomitowa,
Parafia Miłosierdzia Bożego na Borach –
3 stycznia (czwartek)
ks. Proboszcz od godz. 9:30 – ul. Tetmajera od numeru 1 do 40,
5 stycznia (sobota):
ks. Proboszcz od godz. 9.30 – ul. Tetmajera od Krakowskiej do Przyjaźni i ul. Przyjaźni;
ks. Tomasz od godz. 9.30 – ul. 1 Maja, Rodziewiczówny, Domsa.
Parafia św. Barbary na Os. Podłęże
2 stycznia (środa):
od godz. 9.00 – Aleja Piłsudskiego 22, 24,
od godz. 15.00 – ul. Wilcza 28, 30, Aleja Piłsudskiego 28,
od godz. 16.00 – Wilcza 22, 24,
3 stycznia (czwartek):
od godz. 9.00 – Aleja Piłsudskiego 26, 21,
od godz. 16.00- ul. Wilcza 40, 44, 42, 46, 48,
4 stycznia (piątek):
od godz. 15.00 – ul. Wilcza 50, Aleja Piłsusdkiego25, 33, 37
5 stycznia (sobota):
od godz. 9.00 – Aleja Piłsudskiego 23, 30, 31, Aleja 36
Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Ciężkowicach
2 stycznia (środa):
od godz. 9.00 – ul. Z. Augusta , ul. B. Krzywoustego ,
od godz. 13.00 – ul. Zdrojowa ( od końca ),
3 stycznia (czwartek):
od godz. 9.00 – ul. Jaracza , ul. W. Jagiełły,
od godz. 9.00 – ul. W. Łokietka , B. Śmiałego,
4 stycznia (piątek):
od godz. 9.00 – ul. Zapolskiej , ul. Sowińskiego , ul. Bałuckiego,
od godz. 15.00 – ul. Żeńców ( od końca ),
5 stycznia (sobota):
od godz. 9.00 – ul. Bartnicza ( od ul. Ciężkowickiej ),
od godz. 9.00 – ul. Wakacyjna , ul. Bystra.
Parafia pw. św. Karola Boromeusza na Starej Hucie
2 stycznia (środa):
od godz. 9.30 – ul. Fabryczna – od Azotu, nr parzyste
3 stycznia (czwartek):
od godz. 9.30 – ul. Fabryczna – od Azotu, nr nieparzyste
4 stycznia (piątek):
od godz. 9.30 – ul. Olszewskiego – od Ronda, nr parzyste
5 stycznia (sobota):
od godz. 9.30 – ul. Azot 8 A, Azot 18
Parafia pw. św. Jana Kantego w Niedzieliskach
2 stycznia (środa):
od godz. 15.30 – ul. Bogusławskiego 27 i domy prywatne,
od godz. 9.00 – ul. Złota 1, 2, 4, 6,
3 stycznia (czwartek):
od godz. 15.00 – ul. Grunwaldzka 200,
od godz. 15.00 – ul. Grunwaldzka 212, 218,
5 stycznia (sobota):
od godz. 9.00 – ul. Kasprzaka, ul. Piaszczysta i ul. Żabia,
od godz. 9.00 – ul. Bursztynowa 1, 3, 5,
6 stycznia (niedziela):
od godz. 15.00 – ul. Grunwaldzka 202,
od godz. 15.00 – ul. Diamentowa 1, 3.
Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Os. Stałym
2 stycznia (środa):
od godz. 15.30 – ks. Michał – ul. Starowiejska 19 + domy prywatne,
od godz. 12.00 – ks. Mariusz- ul. Powstańców Śl. 8,10; 11,13, 12,14,16, 15,17,
od godz. 15.30 – ks. Tomasz- ul. Kalinowa 6,
3 stycznia (czwartek):
od godz. 15.30- ks. Michał- ul. Starowiejska 17,
od godz. 16.30 – ks. Mariusz- ul. Kalinowa 23,
od godz. 9.00 – ks. Tomasz – ul. Kalinowa 2 i 12,
5 stycznia (sobota):
od godz. 11.00 – ks. Michał – ul. Wojska Polskiego, ul. Energetyków (Koszarowiec),
ul. Energetyków (domki + bloczki),
od godz. 11.00 – ks. Mariusz – ul. Kalinowa 11,
od godz. 11.00 – ks. Tomasz- ul. Jabłoniowa ( domy jednorodzinne).
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Byczynie
3 stycznia (czwartek):
od godz. 9.30 – ul. Kaczeńców – nry nieparzyste 101-71, początek od 89,
od godz. 15.3o – ul. Kaczeńców – nry nieparzyste 69a – 45,
5 stycznia (sobota):
od godz. 9.30 – ul. Kaczeńców – nry nieparzyste 41 – 3 i nry parzyste 16 – 2,
Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Narodowej
2 stycznia (środa):
od godz. 9.00 – ul. Wyspiańskiego – od ulicy Katowickiej,
od godz. 14.00 – ul. Hałdy i ul. Wyspiańskiego – od końca,
3 stycznia (czwartek):
od godz. 9.00 – ul. Elektyków, ul. Władysława Lichtańskiego,
od godz. 14.00 – ul. Wolna i ul. Jasiugi,
od godz. 9.00 – ul. Wodna, ul. Wiśniowa, ul Ofiar Faszyzmu, ul. Długa, ul. Owocowa,
4 stycznia (piątek):
od godz. 17.30 – ul. Gromadzka,
od godz. 14.30 – ul. Starowiejska od Osiedla Stałego do numeru 41 i 58,
5 stycznia (sobota):
od godz. 9.00 – ul. Szprotawy, ul. Brzozowa,
od godz. 9.00 – ul. Szczotki – od końca, ulica Źródlana,
od godz. 9.00 – ul. Szczotki – od ulicy Katowickiej.
Parafia pw. Narodzenia NMP w Długoszynie
2 stycznia (środa):
od godz. 15.00 – ul. Jaszuńskiego, ul. Wierzbowa, ul. Mokra,
3 stycznia (czwartek):
od godz. 15.00 – ul. Głęboka, ul. Chmielna,
5 stycznia (sobota):
od godz. 9.00 – ul. Dąbrowskiego.
[vc_facebook]