9 przypadków świńskiej grypy w Jaworznie

9 przypadków zachorowań na wirus grypy AH1N1 odnotowano w Jaworznie w ciągu minionego tygodnia.

REKLAMA

Wśród nich znaleźli się podopieczni Przedszkola Miejskiego nr 15. Rodzice wpadli w niepotrzebny popłoch, gdyż jak się okazuje wirus AH1N1, który nazywany był świńską grypą, dziś, po mutacji okazuje się być zwykłym wirusem grypy.

Wirus może być groźny dla osób przewlekle chorych. Leczymy u nas ludzi np. z nowotworami, dlatego chwilowo wstrzymaliśmy odwiedziny. Grypę najlepiej leczyć w domu. – powiedział nam kierownik oddziału pediatrii szpitala w Jaworznie, Wiesław Więckowski

Inspektorzy jaworznickiego sanepidu uspokajają, by nie wpadać w panikę gdyż mamy obecnie, jak co roku, po prostu czas wzmożonych zachorowań na grypę.

Częste mycie rąk, wietrzenie pomieszczeń oraz nie zabieranie niepotrzebnie dzieci w duże skupiska ludzi, typu galerie handlowe zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa. – powiedziała Magdalena Gut ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jaworznie.

Ponadto szczepienia ochronne przeciwko grypie okazują się być niezwykle ważne.

Nie mamy na oddziale pacjentów, którzy zaszczepili się przeciwko grypie. – potwierdza Wiesław Więckowski ze szpitala w Jaworznie

Zdaniem specjalistów nadchodzące ferie i pozostanie dzieci oraz młodzieży w domach wyciszy rozprzestrzenianie się wirusa.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki