Udając się wzdłuż ul. Chocimskiej na Pieczyskach docieramy do nieszczęsnego remontowanego wiaduktu oraz przebiegającej pod nim ulicy. Kilka metrów wcześniej umieszczono znak zakaz ruchu a tuż pod nim dołączono tabliczkę z napisem: „nie dotyczy pojazdów za zgodą kierownika”. I tu pojawia się pytanie czy wszystkie samochody, które poruszają się zamkniętą drogą mają takie pozwolenie?

REKLAMA

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z kierownikiem budowy. Jak się dowiedzieliśmy nie wydano ani jednego pozwolenia na przejazd zamkniętym odcinkiem drogi pod remontowanym wiaduktem na ul. Chocimskiej, a każdy przejeżdżający tym odcinkiem kierowca, robi to na własne ryzyko i odpowiedzialność. Dlaczego jednak kierowcy decydują się na poruszanie tym odcinkiem drogi pomimo zakazu?

Jak możemy się jedynie domyślać prawdopodobnie jest to spowodowane fatalnym stanem ul. Bukowskiej, która jest jedyną alternatywną drogą dla mieszkańców tej dzielnicy oraz koniecznością jeżdżenia na około.

Nowy termin zakończenia prac

Rozmawiając z kierownikiem budowy zapytaliśmy także o nowy termin zakończenia prac nad wiaduktem oraz biegnącej pod nim drogi. Jak zostaliśmy poinformowani, remont drogi powinien zakończyć się najwcześniej późną wiosną w okolicach maja. Dodatkowo informujemy, że data na tablicach informacyjnych została zmieniona na 30 września 2019 r.

NU

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Przy remoncie ulicy Podwale pojawiły się tablice “za wyjątkiem mieszkańców na odcinku robót”
    Mieszkańcy ulicy 3 Maja i Nosala nie są na odcinku robót jak również rodzice dowożący dzieci do SP 16 a jeżdżą. No i gdzie tu logika ?