Spotkania przy choince w Przedszkolu Miejskim nr 17

Święta Bożego Narodzenia to czas radosny, pełen miłości i ciepła rodzinnego. Boże Narodzenie zajmuje w polskiej tradycji miejsce szczególne. Dla wielu ludzi jest to święto nie tylko najważniejsze, ale i najpiękniejsze.

REKLAMA

Szczególną radość w tym okresie przeżywają najmłodsi. Dzieci w wieku przedszkolnym przyjmują do serduszek wszystko to, co my, dorośli, chcemy im ofiarować. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci poszanowania tradycji.

W Przedszkolu Miejskim nr 17 w Jaworznie -Szczakowej, co roku, odbywają się spotkania bożonarodzeniowe , które wprowadzają w świąteczny nastrój oraz wzmacniają więzi rodzinne.

Kiedy tylko nasze przedszkole przybrało świąteczny wystrój, zostało pięknie udekorowane i przygotowane do nadchodzących Świąt a nasze kochane przedszkolaki ozdobiły choineczkę postanowiły zaprosić najbliższych na „Spotkanie przy choince”. Już od jakiegoś czasu dzieci przygotowywały się pod bacznym okiem wychowawców poszczególnych grup na to ważne wydarzenie i przepięknie rozpoczęły je występem na scenie, gdzie śpiewały piosenki świąteczne oraz pięknie recytowały wiersze. Na koniec występu wspólnie złożyły swoim rodzicom życzenia świąteczne.

W czasie tej niecodziennej wizyty przy wspólnym stole i dźwiękach kolęd zaproszeni goście razem ze swoimi dziećmi dekorowali choineczki. Rodzice dzięki wydatnej pomocy swoich milusińskich wyśmienicie sprostali temu zadaniu, a ich wytwory będą stanowić piękną świąteczną ozdobę. Każda z nich to niepowtarzalne dzieło, które powstało według własnego, oryginalnego pomysłu.

Nie obyło się oczywiście bez świątecznego poczęstunku: pysznych ciast, ciasteczek, pierniczków, babeczek oraz przeróżnych przekąsek i napoi.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie. Szczególne podziękowania składamy tym wszystkim, którzy pomimo ogromnego natłoku obowiązków przedświątecznych, jak zawsze z dobrego serca pomogli nam w organizowaniu tej ważnej uroczystości.

Wszystkim życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Barbara Kijowska

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki