Niespodzianki nie było. Lider I ligi siatkówki mężczyzn – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki nie podarował w świątecznym prezencie choćby punktu gospodarzom z Jaworzna.

REKLAMA

Rafał Pawlak skutecznym atakiem otworzył spotkanie. Kilka dobrych przyjęć, dobry serwis Kamila Dębskiego i jaworznianie prowadzili już 3:1. Początek spotkania należał do MCKiS-u, ale rywale nie myśleli łatwo sprzedać skóry. Najpierw wyrównali do stanu 7:7, potem objęli dwupunktową przewagę. Na taki obrót sprawy szybko zareagował trener Mariusz Łoziński, prosząc o czas. Na niewiele to się zdało. Gospodarze szybko tracili kolejne punkty, a przewaga gości rosła w siłę. Piłkę setową przyjezdni wygrali po skutecznym bloku postawionym przy ataku Jakuba Grzegolca. Lechici gładko wygrali pierwsze starcie z dziesięciopunktową przewagą.

Druga partia była bardziej wyrównana. Gdyby tylko jaworznianie celnie serwowali, można byłoby poważniej zagrozić liderowi. Piłka po serwach zazwyczaj lądowała na siatce, ewentualnie daleko poza linią boiska. Takiego problemu nie miał Paweł Rusin, który mocnymi zagrywkami nieraz sprawiał kłopot przyjmującym jaworznianom. Ci kilka punktów zdobyli po bloku, kilka po skutecznych atakach, ale w końcówce seta i tak musieli chylić czoła przyjezdnym. To starcie MCKiS przegrało do 21.

Otwarcie trzeciego seta udanie zaliczył Przemysław Toma, który skutecznie serwował na stronę gospodarzy. Widać było determinację jaworznian. Raz po raz stawiali skuteczne bloki i  bezbłędnie wychwytywali zmyłki. Gospodarze przez chwilę górowali na boisku, ale od stanu 5:5 gra stała się bardzo wyrównana. Dębski i Pawlak zdobywali punkty, ale zagrywki Lechitów sprawiały wiele problemów, co też nie pozwoliło na uzyskanie pewnej przewagi. Punkt za punkt, tak do stanu 20:20. Nagle jaworznianie zgubili dwa punkty i wtedy naprawdę zrobiło się gorąco. Gospodarze nie rezygnowali, ale z tak doświadczoną drużyną przyszło im bronić piłki meczowej. Po zagrywce Rafała Pawlaka, zawodnicy z Tomaszowa pewnie przyjęli piłkę, a skuteczny atak Wiktora Musiała skończył mecz. Jaworznianie przegrywają z liderem 0:3.

Szesnasta kolejka kończy zmagania siatkarskie I ligi w 2018 roku. Jaworznianie kolejny mecz rozegrają na wyjeździe 5 stycznia 2019 r.

MVP: Paweł Rusin

MCKiS Jaworzno – Lechia Tomaszów Maz. 0:3
(15:25, 21:25, 23:25)

JG

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki