Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno działający przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie kończy swój kolejny rok działania w naszym mieście prowadząc treningi z zakresu samoobrony i walki sportowej Ju-jitsu oraz Judo.

 

REKLAMA

Klub prowadzony przez mistrza Łukasza Proksę godnie reprezentował Jaworzno odnosząc wiele sukcesów na matach Ju-jitsu i Judo w całym kraju.

Podczas całego roku trzydziestu zawodników z Jaworzna startowało w dwudziestu ośmiu turniejach, podczas których wielokrotnie stawali na podium w cyklu Ogólnopolskich Turniejów Dzieci i Młodzików w Judo oraz w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. Wśród najbardziej wyróżniających się zawodników byli: Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Hanna Kałuża, Paweł Kozakiewicz, Szymon Łąka, Aleksander Olszówka, Adela Niciarz, Dawid Machna, Szymon Kałuża, Adam Łąka, Zofia Machna, Miłosz Królczyk, Nikodem Łukajczyk, Kinga Mlak oraz Joanna Kozakiewicz.

Największe sukcesy zawodnicy z Jaworzna odnosili w zawodach rangi mistrzowskiej w kraju i poza jego granicami. W zawodach rangi Pucharu i Mistrzostw Polski w Ju-jitsu medale wywalczyli: Marek Tarabura, Patryk Urban, Arkadiusz Małek, Kacper Sroka, Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Hanna Kałuża, Aleksander
Olszówka, Szymon Łąka, Adela Niciarz oraz Dawid Machna. W Mistrzostwach oraz Pucharze Polski w Judo na podium stawali: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Arkadiusz Małek, Patryk Urban, Aleksandra Masternak oraz Hanna Kałuża. Wysokie wyniki uzyskiwane w rywalizacji krajowej zaowocowały licznymi powołaniami zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno do Kadry Polski w Ju-jitsu. Jaworzniccy
sportowcy na arenach międzynarodowych wywalczyli: Hanna Kałuża brązowy medal w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Holandii oraz piąte miejsce w Pucharze Świata Juniorów Młodszych w Grecji, Patryk Urban srebrny medal w Mistrzostwach Europy Seniorów w Gliwicach, Aleksandra Masternak piąte miejsce w Mistrzostwach Europy
Juniorów we Włoszech.

Oprócz wysokich wyników sportowych podczas całego roku trenujący w klubie przystąpili do kilkudziesięciu egzaminów na stopnie dziecięce i uczniowskie kyu honorowane certyfikatami Polskiego Związku Ju-jitsu. 

Podczas egzaminów, w których adepci sztuk walki odpowiadali na pytania teoretyczne oraz prezentowali umiejętności techniczne w walce wręcz najwyższe stopnie wtajemniczenia uzyskali: Dawid Kajdy 1kyu, Szymon Władyka 3kyu, Krzysztof Sroka 3kyu, Kacper Sroka 4kyu oraz Ariel Łąka 5kyu. Trenerzy jaworznickiego klubu pozytywnie zdali egzaminy na stopnie mistrzowskie dan nagradzane dyplomami Polskiego Związku Judo: Łukasz Proksa 2dan, Batosz Machna 2dan oraz Szymon Władyka 1dan natomiast Aleksandra Masternak oraz Hanna Kałuża w olimpijskiej dyscyplinie Judo uzyskały stopień 4kyu. W grudniu podczas uroczystej ceremonii podsumowania roku najmłodsi adepci sztuk walki zostali nagrodzeni stopniami dziecięcymi kyu w Ju-jitsu. Klub wystąpił również w widowiskowych pokazach samoobrony oraz walki sportowej w galerii handlowej Galena, centrum sportowym Via Sport oraz na licznych piknikach rodzinnych. Przez cały rok szkolny klub organizował szkolenie w klasie sportowej o profilu wspinaczki sportowej i judo.
Sukcesy zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno nie byłyby możliwe bez Urzędu Miasta Jaworzna, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie, które pomagały w realizacji szkolenia w klubie. Bardzo ważne dla efektywnej działalności stowarzyszenia jest zaangażowanie wielu sympatyków sportów walki w Jaworznie, przede wszystkim rodzin i przyjaciół zawodników, którzy zarówno na treningi, pokazy oraz zawody dowożą sportowców z najbardziej odległych dzielnic naszego miasta. Wśród wielu osób zaangażowanych w działalność stowarzyszenia szczególne podziękowania kierowane są do trenerów zajmujących się szkoleniem w klubie: Darii Mamicy, Dawida Kajdego, Bartosza Machny oraz Marka Tarabury.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki