We wtorkowym losowaniu rozbito kumulację narastającą od 9 listopada, wyniosła ona 18 032 508,70 zł!

Dla Lottomilionera szczęśliwym okazał się punkt LOTTO przy ul. Stojałowskiego 1.

Górnik, kolektura. Foto 2018

REKLAMA

Nikt dotąd nie wygrał w Jaworznie tak dużej kwoty. A oto liczby, które zostały skreślone: 17, 18, 26, 30, 39, 40.

Wygrana oczywiście zostanie pomniejszona o 10% podatku, ale co znaczy te milion osiemset z groszami przy takich pieniądzach?!

Wspomniany podatek od wygranych pieniężnych płacimy od kwoty 2 280 złotych. Przy czym jeśli wygramy 3000, płacimy 10 % od całej sumy, a nie różnicy po odjęciu progu.

760 złotych obejmuje zaś wszystkie nagrody rzeczowe. Jeśli wygramy w jakimś konkursie na przykład robota kuchennego za kilka tysięcy, to trzeba będzie niestety oddać te dziesięć procent jego wartości do fiskusa jeszcze przed odebraniem nagrody.

Sklep Górnik, Rynek Jaworzno

Zapytaliśmy kilku jaworznian co zrobiliby z taka wygraną. Joanna 27 lat – Wybudowałabym wielką chałupę i założyła w niej dom dziecka. Monika 50 lat – Połowę kwoty oddałabym na cele charytatywne. Na dzieci, nie mam sprecyzowanej organizacji. Jakąś bym znalazła. Z drugiej połowy dofinansowałabym firmę, w której pracuję. Rozejrzałabym się dookoła, mam znajomych, którym przydałaby się finansowa pomoc. Pomogłabym też swoim dzieciom, ale rozsądnie. Uważam, że zbyt duża pomoc wyrządza im krzywdę. Część pieniędzy odłożyłabym na konto, a za resztę podróżowała.

A na co Państwo przeznaczyliby tyle pieniędzy?

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki